Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Bayek z gry Assassin's Creed: Origins nienawidzi węży - tak samo jak Indiana Jones

0
0
Podczas zwiedzania położonego w dolnym Egipcie miasta Fajum, główny bohater gry Assassin's Creed: Origins może przyjąć zadanie poboczne "Klątwa Wadżet", które polega na zbadaniu kultu wyznawców tytułowej bogini. Po przyjęciu tej misji i przeprowadzeniu szybkiego śledztwa, Bayek zostanie skierowany do położonej nieopodal jaskini, gdzie prawdopodobnie znajduje się siedziba kultystów. To właśnie tutaj okaże się, że nasz podopieczny nie przepada za wężami, a wypowiadane przez niego z tej okazji kwestie są bliźniaczo podobne do słów, które w filmie Poszukiwacze zaginionej arki padają z ust Indiany Jonesa.


O tym, że Indiana Jones węży nie lubi, dowiadujemy się już na początku Poszukiwaczy, kiedy słynny archeolog ucieka z odnalezionej w Peru świątyni na pokładzie hydroplanu. Wątek ten jest kontynuowany kilkadziesiąt minut później, już w Kairze. To właśnie tam bohater grany przez Harrisona Forda odnajduje komnatę, w której ukryto Arkę Przymierza, ale na drodze do biblijnego artefaktu stoi ogromna liczba węży. Jones decyduje się użyć ognia do przepędzenia jadowitych zwierząt.
Z bardzo podobnym motywem mamy do czynienia w Assassin's Creed: Origins. Kiedy Bayek dociera do jaskini, szybko okazuje się, że jest ona chroniona przez znajdujące się w dzbanach kobry. Bohater może użyć ognistych strzał, żeby podpalić znajdujące się tu i ówdzie pojemniki z olejem, a co za tym idzie, pozbyć się zagrożenia. Ważniejsze jest jednak to, co przyszły asasyn mówi, a nie robi. Z ust Bayeka można usłyszeć, że nienawidzi on węży, a gdy przez przypadek rozbije kosze zawierające te zwierzęta, wyrazi on dalsze niezadowolenie z ich obecności, parafrazując słowa wypowiedziane w filmie przez Indianę Jonesa. Cała scena może wydawać się subtelnym nawiązaniem do Poszukiwaczy zaginionej Arki, choć każdy, kto pierwszy film obejrzał przynajmniej kilka razy, bez trudu sam odgadnie, że ma tu do czynienia z klasycznym easter eggiem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles