Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze The Evil Within 2 podziwiamy tapetę kojarzącą się z filmem Lśnienie

0
0
Film Lśnienie (oryg. The Shining) z Jackiem Nicholsonem to bez wątpienia jeden z najlepszych horrorów w historii amerykańskiej kinematografii, ale powstał on tak dawno temu (konkretnie w 1980 roku), że niewielu z nas może wychwycić bezpośrednie nawiązania do niego w powstających obecnie grach. Takiego problemu nie mieli jednak starsi użytkownicy Reddita, którzy dość szybko zorientowali się, że jedna z tapet w wydanym kilka dni temu sequelu The Evil Within do złudzenia przypomina dywan z kultowego obrazu Stanleya Kubricka.


Wspomniany przedmiot zdobi korytarze w hotelu Overlook, gdzie rozgrywa się akcja filmu Lśnienie i pełni w nim dość istotną rolę. Kubrick wykorzystał bowiem charakterystyczną wykładzinę do osadzenia kilku scen z udziałem Danny'ego (syna głównego bohatera), w tym kluczowego dla całości fragmentu, kiedy chłopiec nieświadomie odkrywa zło czyhające w pokoju nr 237. Niecodzienny dywan był tak mocno kojarzony z horrorem, że niektóre firmy próbowały później wykorzystać jego popularność. W 2014 roku Mondo wprowadziło całą serię limitowanych ciuchów, które używały wyłącznie tego wzoru, a dziś bez problemu można kupić samą wykładzinę, choć dodajmy od razu, że w dość wygórowanej cenie.

Kadr z filmu Lśnienie.

Wróćmy jednak do The Evil Within 2. W trakcie nowej "przygody" Sebastian Castellanos zwiedza dom, którego korytarze również ozdobione są w podobny sposób. Tym razem jednak wzór nie pojawia się na podłodze, ale na ścianie korytarza, w formie tapety. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że graficy studia Tango Gameworks przygotowali taki wystrój wnętrza celowo. Odniesienie do jednego z najlepszych horrorów to przecież żadna ujma, prawda?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Search Engine Optimization (SEO)


Latest Images