Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Najbardziej znana mapa z gry Counter-Strike doczeka się przeróbki

0
0
Firma Valve potwierdziła wczoraj to, co w zasadzie wiadomo było od początku bieżącego roku - gra Counter-Strike: Global Offensive wzbogaci się o poprawioną wersję swojej najbardziej ikonicznej mapy, czyli Dust II(de_dust2). Fani strzelaniny będą mogli wyrazić swoje zdanie na temat dokonanych przeróbek już niebawem, bo deweloperzy zapowiadają udostępnienie zmodyfikowanej areny w ramach następnej aktualizacji "beta depot". Dopiero po zakończeniu testów trafi ona do normalnego obiegu za pośrednictwem specjalnego patcha.


Decyzja autorów gry nie powinna dziwić tych ludzi, którzy na bieżąco śledzą to, co się na scenie Counter-Strike'a dzieje. W poprzednich latach w ten sam sposób zmodyfikowano inne znane mapy: Train, Nuke oraz Inferno. Jak zwykle jednak miłośnicy CS:GO są pełni obaw co do efektu finalnego. Kiedy Valve bierze się za usprawnianie klasycznych aren, to nie dokonuje jedynie poprawek kosmetycznych - nierzadko przygotowuje też poważne przeróbki w konstrukcji lokacji, które zmuszają weteranów do zmiany przyzwyczajeń. Dobrym tego przykładem jest wspomniany wyżej Train, gdzie usunięto tunel, a znajdujący się w nim bombsite przeniesiono w zupełnie inne miejsce.


Na razie firma Valve ogranicza się jedynie do publikacji pierwszego screenshota z usprawnionej wersji mapy. Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że widać na niej tablicę ze zdjęciem upamiętniającym odchodzącą do historii arenę. Na koniec zachęcamy wszystkich zainteresowanych do lektury naszego artykułu, w którym wyjaśniliśmy, komu i czemu kultowa dla Counter-Strike'a mapa zawdzięcza swoje istnienie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images