Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Star Wars: Battlefront II znajduje się subtelne nawiązanie do filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

0
0
Odkąd Electronic Arts nabyło w 2013 roku licencję na tworzenie gier w uniwersum Gwiezdnych wojen, doczekaliśmy się masy zapowiedzi tytułów będących w produkcji i tylko jednej dużej gry. W listopadzie otrzymamy kontynuację wydanego dwa lata temu Battlefronta, którą już teraz można sprawdzić w ramach testów wersji beta. W Star Wars: Battlefront II studio DICE zadbało o najdrobniejsze szczegóły, więc znajdujący się na jednej z map Sokół Milienium nosi ślady zniszczeń, jakie odniósł w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.


Najnowsza gra wydawana przez Electronic Arts rozbudowuje formułę przedstawioną w poprzednim Battlefroncie. Tym razem dostaniemy do dyspozycji więcej postaci oraz frakcje z wszystkich trzech okresów przedstawionych w filmowej sadze. Jedną z lokacji dostępnych w grze jest Takodana, czyli planeta, na której znajduje się zamek Maz Kanaty - osobliwej humanoidalnej istoty, która przez przemytników w galaktyce nazywana jest królową piratów. Maz poznajemy w ósmym epizodzie gwiezdnej sagi, kiedy Han Solo przybywa na Takodanę w towarzystwie Rey, Finna oraz BB-8. Te wydarzenia mają miejsce po efektownej sekwencji pościgu między Sokołem Milenium pilotowanym przez Rey a myśliwcami TIE w barwach Najwyższego Porządku. W trakcie powietrznej wymiany ognia, kultowy statek odniósł kilka uszkodzeń, które deweloperzy z DICE umieścili na modelu Sokoła znajdującego się na mapie Takodana. Kadr z filmu możecie zobaczyć poniżej.


Szwedzi, którzy na swoim koncie oprócz pierwszego Battlefronta mają również uwielbianą przez graczy serię Battlefield, znani są z umieszczania w swoich produkcjach drobnych easter eggów, jak choćby powracający Megalodon w Battlefieldzie 1. Jesteśmy niezwykle ciekawi, jakie jeszcze nawiązania uda się namierzyć w tegorocznej gwiezdnowojennej strzelance.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images