Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Młody Brytyjczyk jest pierwszą osobą na świecie, która nosi protezę wzorowaną na ręce Adama Jensena z serii Deus Ex

0
0
Autorzy serii Deus Ex pochwalili się dziś na swoim profilu facebookowym nietypowym rekordem Guinnessa, który udało im się zdobyć wspólnie z firmą Open Bionics - pomagającą od kilku lat osobom niepełnosprawnym. Dzięki staraniom obu tych podmiotów, pochodzący z Anglii Daniel Melville okazał się pierwszym człowiekiem na świecie, który otrzymał w pełni funkcjonalną protezę inspirowaną grą video. Mowa tu o sztucznej ręce Adama Jensena, głównego bohatera dwóch ostatnich odsłon cyberpunkowego cyklu - Buntu ludzkości i Rozłamu ludzkości.

Adam Jensen - Deus Ex: Bunt ludzkości

Open Bionics to startup powstały w 2014 roku w Wielkiej Brytanii, który na co dzień trudni się przygotowywaniem bionicznych protez dla ludzi po amputacjach. Dwa lata temu firma rozpoczęła współpracę z deweloperami cyklu Deus Ex, tworząc sztuczne ramię inspirowane grami - identyczne jak to, którego z powodzeniem używał Adam Jensen. Cały projekt był częścią akcji promującej Deus ex: Rozłam ludzkości, więc dziennikarze podczas zamkniętych pokazów tytułu mieli okazję zobaczyć wynalazek w akcji. Sterowanie odbywało się przy użyciu specjalnego pilota, a także śledzącej ruch kamery Razera, dzięki której kończyna sprawnie odwzorowywała ruchy użytkownika. Na tym się jednak nie skończyło.


Wspomniane ramię Jensena otrzymał w prezencie Daniel Melville, który od samego początku istnienia firmy Open Bionics, na ochotnika brał udział w testowaniu jej produktów. Młody Brytyjczyk przyszedł na świat bez prawej ręki, ale już w listopadzie 2015 roku z powodzeniem zakładał pierwsze modele bionicznej protezy, pozwalające mu wykonywać czynności zarezerwowane dotąd dla zwykłych ludzi. Kiedy firma Square Enix zbratała się z brytyjskim startupem, sprawy przybrały bardzo szybki obrót. Najpierw zaprojektowano bogatą w szczegóły rękę bohatera gry i stworzono ją z wykorzystaniem drukarek 3D, a następnie ofiarowano ją Danielowi, który do dziś jej zresztą z powodzeniem używa. Osoba widoczna na zamieszczonym wyżej zdjęciu do właśnie Melville we własnej osobie, a w rękach dzierży on certyfikat świadczący o zdobyciu rekordu Guinnessa. Gratulujemy!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles