Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Destiny 2 mówi "nie" Kekistanowi - kojarząca się z nazistami symbolika wyleciała z nowej gry studia Bungie

0
0
Kiedy przyjrzymy się tytułom pokroju World of WarCraft czy Diablo, znajdziemy w nich jeden wspólny element - tego typu gry wręcz kipią od różnego rodzaju wyposażenia, na które poluje się w trakcie zmagań. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego produktu studia Bungie, czyli Destiny 2. We wspomnianej strzelaninie także pojawia się mnóstwo różnorodnego sprzętu i ostatnio jeden z takich przedmiotów narobił sporo zamieszania. Mowa o legendarnych rękawicach, które niektórzy fani odnieśli do symbolu "religii" utworzonej przez nacjonalistów.


Słowo "kek" kojarzy się graczom przede wszystkim ze wspomnianym już WoW-em i memami. Nacjonalistyczna grupa utworzyła jednak swój kult, który nosi tę samą nazwę, a jego centralną postacią jest żaba Pepe. Symbol współdzielony jest z Kekistanem - fikcyjnym państwem wymyślonym przez użytkowników 4chana. Niedawno okazało się, że w drugiej odsłonie cyklu Destiny legendarne rękawice klasy Łowcy o nazwie Road Complex AA1 zostały pomalowane w sposób przypominający flagę Kekistanu, którą to z kolei zaprojektowano na bazie nazistowskiej flagi z okresu III Rzeszy. Studio Bungie zdołało już usunąć z gry przedmiot w obecnej wcześniej formie, choć posiadacze przedmiotu wciąż mogą podejrzeć ich poprzedni wygląd. Całość ma zostać zmodyfikowana dopiero w kolejnej łatce.

Porównanie rękawic z flagą Kekistanu.

Deweloperzy zdążyli też przeprowadzić wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie i okazało się, że podobieństwo do flagi Kekistanu jest zupełnie przypadkowe. Przedmiot stworzono jeszcze w 2015 roku, a inspiracją do jego powstania była przede wszystkim prosta symbolika będącą cechą charakterystyczną stylu Strażników z gry i logotypem pewnej drużyny sportowej. Całość została zaś dokończona za pomocą lustrzanego odbicia tych elementów. 

Choć opisana sytuacja z jednej strony jest dość zabawna - tym bardziej kiedy wszystko okazało się dziełem przypadku - zupełnie nie dziwi nas natychmiastowa reakcja deweloperów. Ciekawe na jakie jeszcze memy natrafimy w Destiny 2, tym bardziej, że gra pełna jest drobnych odniesień, choćby do Gwiezdnych wojen.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images