Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Grę Far Cry 3: Blood Dragon zapowiedziano 1 kwietnia - mało kto w nią uwierzył

0
0
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że pierwszy kwietnia to szalony dzień w branży elektronicznej rozrywki. W wymyślaniu nieprawdopodobnych historii swój udział mają zarówno dziennikarze, jak i deweloperzy - Ci ostatni nierzadko poświęcają całkiem spore nakłady finansowe, żeby przygotować wiarygodnie prezentujący się żarcik. Zmasowany atak sensacyjnych informacji w Prima Aprilis wyrobił w nas zrozumiałą odporność na tego typu dowcipy, dlatego nie powinniśmy dziwić się bardzo stonowanym reakcjom na zapowiedź gry Far Cry 3: Blood Dragon. Wydarzenie to miało miejsce 1 kwietnia 2013 roku, czyli trzy lata temu.


Absurdalny dodatek do trzeciej odsłony cyklu nie mógł zostać zaanonsowany w lepszym momencie. Pomysł odejścia od poważnej stylistyki tej serii i jednoczesnego oddania hołdu filmom akcji z lat osiemdziesiątych, to idealny materiał na żart - być może dlatego tak mało ludzi uwierzyło, że jest to prawda. Co ciekawe, sygnały o nadejściu oryginalnego dodatku do gry Far Cry 3 pojawiły się przed Prima Aprilis. Brazylijczycy przyznali kategorię wiekową rozszerzeniu, a cztery dni przed wielkim ujawnieniem projektu, w internecie pojawiła się lista osiągnięć Blood Dragona w wersji na konsolę Xbox 360.


1 kwietnia Ubisoft zaprezentował jedynie krótki teaser nowej gry, ale to w zupełności wystarczyło, żeby narobić zamieszania. Tego samego dnia odpalona została również strona internetowa dodatku, którą zrealizowano w sposób charakterystyczny dla witryn z połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, co potraktowano jako dopełnienie dowcipu. Kilka godzin później dziennikarze zaczęli nieśmiało sugerować, że żartobliwą zapowiedź rozszerzenia należy traktować poważnie, a ich podejrzenia potwierdziła firma Microsoft, która 7 kwietnia umieściła kartę produktu w ofercie usługi Xbox Live Arcade. Niedługo potem Ubisoft opublikował wreszcie pełnoprawny zwiastun Blood Dragona oraz podał oficjalną datę premiery. Tytuł miał zadebiutować dokładnie w miesiąc po pierwszej zapowiedzi i terminu tego dotrzymano.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images