Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nazwa stacji paliw z Fallouta 4, w której czeka na nas Ochłap, ma sporo wspólnego z... psim penisem

0
0
Krótko po wyjściu z Krypty w grze Fallout 4 nasz bohater może odwiedzić położoną nieopodal stację benzynową, gdzie czeka na niego pies Ochłap. Zwierzak chętnie przyłączy się do przemierzającego pustkowia śmiałka i będzie stanowić nieocenioną pomoc podczas walki z wrogami. Co w tym nadzwyczajnego, zapytacie. Na pierwszy rzut oka nic. Ciekawie robi się dopiero wtedy, kiedy przyjrzymy się nazwie wspomnianej wcześniej stacji. Nosi ona nazwę "Red Rocket", a w języku angielskim określa się potocznie tym mianem psie przyrodzenie.


Red Rocket to w uniwersum Fallouta sieć stacji benzynowych z ery sprzed wybuchu atomowego. W grze z 2015 roku trafiamy na pierwszą taką stację po spotkaniu Codswortha w osadzie Sanktuarium. Na miejscu znajdujemy pociesznego czworonoga, który nazwany zostaje przez nas Ochłapem (ang. Dogmeat) i - nie ma co ukrywać - jest on najciekawszym kompanem w produkcie Bethesdy. Jak jednak informuje popularny serwis Urban Dictionary, "red rocket" to eufemizm dla psiego penisa.

Ochłap w grze Fallout 4

Wspomniany słownik uraczył nas dwiema bardzo barwnymi definicjami, według których "czerwona rakieta" to "psi penis w stanie erekcji, który wygląda jak błyszczący hot dog wystający z wełnianej skarpety" lub "czerwony kijek podobny do hot doga, wyłaniający się z krocza psa". Młodzież amerykańska używa tego określenia zamiennie z "różową szminką" ("pink lipstick") lub "różową kredką" ("pink crayon"). Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy umieszczenie psa właśnie na tej stacji było celowym puszczeniem oka do graczy. Należy jednak zauważyć, że taka definicja została dodana w Urban Dictionary już w 2005 roku, a więc na dziesięć lat przed premierą Fallouta 4. Pokusimy się tutaj o stwierdzenie, że deweloperzy z Bethesdy doskonale wiedzieli, co robią łącząc Ochłapa i Red Rocket.

Pomijając anatomiczne eufemizmy w postapokaliptycznym świecie, Fallout 4 ma kilka bardzo interesujących easter eggów, jak choćby zioła znane ze Skyrima czy drobny gościnny występ jednego z bohaterów serii Grand Theft Auto.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles