Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Właściciele pubu obecnego w Fallout: New Vegas chętnie korzystają z faktu, że ich knajpa wylądowała w grze

0
0
Wielu fanów RPG-ów z rozrzewnieniem wspomina pierwszego i drugiego Fallouta, a jeśli już mamy zaakceptować którąś z nowszych odsłon serii, król jest tylko jeden - Fallout: New Vegas od studia Obsidian Entertainment. Postapokaliptyczne przygody Kuriera zdecydowanie wybijają się ponad trzecią i czwartą odsłonę serii, nic więc dziwnego, że skorzystać na tym chcą Amerykanie. Pioneer Saloon, na którym wzorowany jest Prospector Saloon z samouczka w New Vegas, a także towarzyszący mu sklep, upamiętnili swój "udział" w Falloucie za pomocą oprawionej w ramkę gry oraz tablicy pamiątkowej.

Autor fotografii - Michał Wilczek

Prospector Saloon to lokacja w grze znajdująca się w Goodsprings, do której trafiamy stawiając pierwsze kroki w samouczku (zadanie o nazwie "Znowu w siodle"). Właściciele knajpy stanowiącej pierwowzór, czyli Pioneer Saloon w Goodsprings (a jakże) w stanie Nevada, są świadomi swojej obecności w grze Obsidianu, więc na ścianie towarzyszącego jej sklepu znalazła się oprawiona w ramkę kopia tytułu w wersji na Xboksa 360. W samym barze również znajduje się odpowiednia ramka z grafiką z produkcji. Fani są doskonale świadomi gestu właścicieli lokalu, więc będąc w okolicy odwiedzają Pioneer Saloon by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Autor fotografii - Michał Wilczek

Całość poszła nawet o krok dalej i 19 października 2013 roku odsłonięto specjalną tablicę pamiątkową o nazwie "Fallout survivors" zawierającą nazwiska wszystkich fanów New Vegas, którzy dołożyli się finansowo do realizacji tego przedsięwzięcia. Co ciekawe, Fallout tak bardzo odcisnął swoje piętno na okolicy, że kasyno z charakterystycznym rollercoasterem w Primm Valley od czasu do czasu wywiesza flagę New California Republic. Całość zatoczyła więc ogromne koło - oryginalne miejsca, które umieszczono w grze, teraz odnoszą się do wizji samych siebie z roku 2281, kiedy to Kurier budzi się na łóżku doktora w Goodsprings. Cieszymy się, że niektórzy chętnie wyciągają w ten sposób rękę do graczy - nawet jeśli jest to robione w celach zarobkowych.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images