Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Napoje energetyczne w służbie promocji gier - twórcy Destiny 2 i Assassin's Creed: Origins wpadli na ten sam pomysł

0
0
Choć kiedyś wystarczyło napisać artykuł i wrzucić kilka obrazków do czasopisma, by zachęcić graczy do wyłożenia pieniędzy na dany produkt, dziś akcje marketingowe gier od dużych wydawców zataczają coraz szersze kręgi. Czasem są to specjalne edycje gier z własnym schronem na wypadek apokalipsy zombie lub loty w kosmos. Twórcy dwóch tegorocznych jesiennych hitów - Assassin's Creed: Origins i Destiny 2 - postawili jednak na reklamę za pomocą napojów energetycznych.


Przedwczoraj internet obiegła wieść, że Ubisoft nawiązał współpracę z firmą Monster Beverage Corporation i do sklepów trafiły specjalnie oznakowane puszki z napojem Monster Energy (w Polsce taka akcja ma się zacząć na początku października). Na promocji tytułu promocja się jednak nie kończy, gdyż na puszkach znajdą się kody, które... dadzą graczom dodatkowe przedmioty i surowce w Assassin's Creed: Origins. Co więcej, wygląda na to, że przedmioty będą ekskluzywne dla tej akcji, więc jeśli ktoś chce zdobyć miecz Dust Biter, broń obuchową Face-Breaker, laskę Scepter of Thaati czy łuk o nazwie Rain Bow, będzie musiał zaopatrzyć się w produkty partnera akcji. Oczywiście w najlepszej sytuacji są gracze ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, którzy dodatkowo mają szansę wygrać nagrodę główną, jaką jest wizyta w studiu Ubisoft Montreal wraz z osobą towarzyszącą. Trzeba przyznać, że osobliwa jest to reklama, kiedy realia starożytnego Egiptu łączy się z popularną marką energetyków.

Ubisoft ogłosił, że do sprzedaży trafi 500 milionów takich puszek.

Ubisoft nie jest jednak jedyny, ani nawet pierwszy - podobną akcję wraz z firmą Red Bull przeprowadziło w 2015 roku studio Bungie przy okazji promocji nadchodzącego dodatku The Taken King do Destiny. Tam na puszkach znajdowały się kody, które odblokowywały ekskluzywny quest. Sytuacja powtarza się w tym roku, gdyż partnerem Destiny 2 jest Rockstar (nie, nie ten od GTA), a kody otrzymywane wraz z puszkami odblokują w grze ekskluzywne wyposażenie. Krótko mówiąc - jeśli lubicie zbierać wszelki możliwy sprzęt w grach i tej jesieni planujecie grać w tytuły od Bungie oraz Ubisoftu, musicie pogodzić się z ewentualnym zawałem serca po wypiciu wszystkich tych energetyków. I nawet nie zaczynajmy się zastanawiać nad RNG przy loocie...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images