Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Imię żony Bayeka z gry Assassin's Creed: Origins jest zgodne z tradycją serii

0
0
Na trwających właśnie w Kolonii targach Gamescom, Ubisoft pokazał nowe fragmenty rozgrywki z nadchodzącej odsłony serii Assassin's Creed, a także udostępnił garść nowych informacji dotyczących fabuły Origins. Dowiedzieliśmy się m.in., że główny bohater będzie miał żonę, która tak, jak Bayek będzie mocno zaangażowana w wydarzenia w starożytnym Egipcie. I jak to w przypadku flagowej serii Ubisoftu bywa, jej imię również nawiązuje do ptaków.


Aya - bo tak ma na imię żona Bayeka - pochodzi z Aleksandrii, ale od najmłodszych lat przebywała w Siwa, czyli w rodzinnym miasteczku głównego bohatera. Choć w przeciwieństwie do swojego męża nie jest członkinią medjay (kasty wojowników i obrońców służącej faraonowi), od małego trenowała razem z Bayekiem. Zgodnie z wypowiedzią Ashrafa Ismaila, czyli reżysera gry Assassin's Creed: Origins, to właśnie ich działania doprowadzą do powstania bractwa, które poznaliśmy w pierwszej grze z 2007 roku. Genezy imienia głównej bohaterki należy szukać w języku hebrajskim, w którym "aya" oznacza po prostu ptaka lub - biorąc pod uwagę wariację "A'ya" - zwrot "lecieć szybko". Hebrajska geneza imienia wydaje się być najbardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę aleksandryjskie korzenie żony protagonisty i znaczącą obecność Żydów w tym rejonie... no chyba, że uznamy za możliwe, że źródłem słowa jest język indiańskiego plemienia Chemehuevi, w którym tym samym słowem nazywany jest żółw. My pozostaniemy jednak przy hebrajskim.

Jeśli interesuje Was znaczenie imion bohaterów serii, to warto przyjrzeć się samemu Bayekowi. Aby podkreślić, jak bardzo Assassin's Creed: Origins stawia na wierność historii serii, warto zwrócić uwagę na to, że główny bohater nie będzie miał palca.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images