Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy serii Dishonored zatrudnili fankę dzięki jej postom na Twitterze

0
0
Dishonored od Arkane Studios z zaskoczenia powaliło wszystkich fanów skradanek na łopatki. Produkcja została odebrana pozytywnie zarówno za swoje mechaniki, kreację mrocznego świata oraz historię, która nie zawsze opowiedziana jest wprost. Tym ciekawsza jest więc informacja, że do prac nad scenariuszem do dodatku zatytułowanego Dishonored: Death of the Outsider zatrudniono jedną z fanek serii dzięki jej celnym spostrzeżeniom na Twitterze na temat gry.


Hazel Monforton - bo to o niej mowa - to aktualnie doktorantka londyńskiego Durham University, a prywatnie fanka serii od Arkane. Jak sama mówi, do gry naprawdę przyciągnęła ją możliwość chowania się pod stołami - dzięki czemu mogła choćby podsłuchiwać rozmowy innych postaci czy obserwować rezultaty swoich zabójczych działań. Jej twitterowe rozważania na temat natury Odmieńca - i tego, jak jego rola w świecie gry przypomina starożytny grecki rytuał pharmakos* - zostały zauważone przez reżysera gry, Harvey Smitha. Monforton napisała również artykuł dla PC Gamera, który został doceniony przez wszystkich członków studia Arkane. Następnie coś, co zaczęło się jako dorywcza praca freelancera przy projekcie, ewoluowało do pełnoprawnego udziału pisarki w pracach nad rozszerzeniem do drugiej części Dishonored. Monforton została oddelegowana do prac nad główną linią fabularną gry, skupiając się przede wszystkim na dialogach trzech głównych postaci oraz wyeksponowaniu całego dorobku świata, który tak bardzo ją zafascynował. Przykład ten pokazuje nie tylko jak potężnym narzędziem jest Twitter, ale również podkreśla głębię i złożoność świata gry, na które nie zawsze zwracamy uwagę.

* Pharmakos to zakorzeniony w starożytności grecki rytuał, podczas którego niewolnik, osoba niepełnosprawna lub kryminalista zostaje wyznaczony na kozła ofiarnego i skazany na wygnanie. Na ofiarę rytuału zrzucane były wszystkie grzechy mieszkańców i w rezultacie była ona kompletnie odizolowywana od społeczeństwa. Rytuał analogiczny do pharmakos zastosowano w historii świata Dishonored, kreując w ten sposób Odmieńca, o którego istnieniu i losie dowiadujemy się ze strzępów informacji.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles