Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Popularność hasła "Half-Life 3" w Google'u jest dziś zaskakująco niska

0
0
Valve, czyli właściciel najpopularniejszej platformy dystrybucji cyfrowej Steam, zapowiedział właśnie nową grę – i nie, nie jest nią mityczny Half-Life 3. Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się internetowej popularności kontynuacji flagowego dzieła firmy Gabe'a Newella i okazało się, że coraz mniej graczy wierzy, że "trójka" kiedykolwiek powstanie.


Do ocenienia tego zjawiska skorzystaliśmy z odpowiedniego wykresu popularności hasła "half-life 3” wpisywanego w wyszukiwarkę Google. Jego szczytowa popularność przypada na grudzień 2004 roku, a więc miesiąc po premierze Half-Life 2. Przygody Gordona Freemana cieszyły się niezwykłą popularnością (samą podstawową edycję gry posiada dziś ponad 10 milionów osób), nic więc dziwnego, że gracze byli głodni informacji o losach kontynuacji. Zainteresowanie stopniowo malało w kolejnych miesiącach, sięgając około 10% wartości z grudnia. Skok nastąpił w październiku 2007 roku, kiedy to premierę miał The Orange Box, czyli pakiet pięciu gier od Valve (Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal, Team Fortress 2) i liczba wyszukiwań frazy podskoczyła do 30% wartości zanotowanej w 2004 roku.


Od tego momentu widać znaczącą tendencję spadkową, z pojedynczymi wzrostami w miesiącach, kiedy na świat wypływają mniej lub jeszcze mniej potwierdzone przecieki na temat prac nad grą. Dziś zainteresowanie graczy Half-Life'em 3 jest o 25 razy mniejsze niż 13 lat temu, co jasne pokazuje, że choć "memiczność" zjawiska jest niezwykle silna, wielu graczy straciło już wiarę w powstanie najbardziej oczekiwanej kontynuacji w branży gier. Jedno jest pewne: jeśli Valve kiedykolwiek zdecyduje się na wypuszczenie na świat trzeciej dużej części przygód Gordona Freemana, zdecydowana większość graczy będzie zawiedziona - spełnienie zachcianek rosnących przez ponad dekadę nie jest raczej w zasięgu możliwości nawet najzdolniejszego dewelopera. Choć mamy ogromną nadzieję, że się mylimy.

W oczekiwaniu na premierę Half-Life 3 zachęcamy do zapoznania się z kilkoma innymi ciekawostkami – jak choćby z tym, że Valve oficjalnie zapowiedziało trzeci dodatek do Half-Life 2. A jeśli dobrze wspominacie kultowe intro z pierwszej gry z Gordonem Freemanem w roli głównej, na pewno zainteresują Was kulisy jego powstania.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles