Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Najwięcej książek przeczytamy w grze The Elder Scrolls Online

0
0
Kolekcjonowanie notatek to dość powszechne zjawisko w produktach rozrywkowych. Deweloperzy wykorzystują odnajdywane przez graczy treści na rozmaite sposoby, najczęściej jednak służą one poszerzaniu wiedzy na temat zwiedzanego świata lub intrygi związanej z fabułą produktu, przy okazji pełniąc rolę typowych znajdziek. Nie jest żadną tajemnicą, że do tego aspektu rozgrywki od lat najbardziej przykładają się autorzy serii The Elder Scrolls. W Oblivionie i Skyrimie można przeczytać monstrualną liczbę książek, nierzadko oferujących nawet kilkanaście stron tekstu. Oba te erpegi wypadają jednak blado w porównaniu z multiplayerową odsłoną tego cyklu.


Dzień przed premierą gry The Elder Scrolls Online jej deweloperzy pochwalili się, że w fantastycznej krainie Tamriel czeka na użytkowników aż 2235 książek. Mało tego, miały one zawierać łącznie 480 tysięcy słów, czyli tyle samo, co anglojęzyczna wersja trylogii Władcy Pierścieni, napisana przez J.R.R. Tolkiena. Przy okazji obliczono, że przeczytanie wszystkich tomów zajęłoby przeciętnemu użytkownikowi około 32 godziny! Rezultaty te tak mocno zdeklasowały konkurencję, że gra została automatycznie uwzględniona w najnowszej edycji Księgi Rekordów Guinnessa.

Oczywiście w ciągu kolejnych lat The Elder Scrolls Online wzbogaciło się o kilka mniejszych lub większych dodatków, a wraz z nimi dodane zostały następne książki. Rekordowe pod tym względem jest rozszerzenie Orsinium, gdzie pojawiło się aż nowych 171 ksiąg. Nieco mniej okazale prezentuje się pod tym względem wydane niedawno Morrowind - tutaj zaimplementowano "tylko" 164 pozycje. W sumie dodatki DLC wzbogaciły bazową grę o 538 książek, co w sumie daje 2773 egzemplarzy. Jesteśmy ciekawi, czy ktoś przeczytał je wszystkie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083