Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kiedy wyjdzie GTA VI? Najwcześniej w 2019 roku, jedną z głównych bohaterek będzie eks-prostytutka

0
0
Vice City, trzech głównych bohaterów w kampanii, przy czym jedną z nich będzie eks-prostytutka. Brzmi niewiarygodnie? Na pierwszy rzut oka tak, ale doświadczenie nauczyło nas, że w branży elektronicznej rozrywki każda plotka zawiera ziarno prawdy. Powyższe rewelacje dotyczą oczywiście gry Grand Theft Auto VI, a zawdzięczamy je jednemu z deweloperów, który postanowił podzielić się informacjami o nowym dziele studia Rockstar North w serwisie 4Chan. Źródło to wątpliwe, ale pamiętajmy, że również tam wyciekły pierwsze konkrety o Assassin's Creed: Origins. Mimo że garstka osób dała im wiarę, większość z nich potwierdziła się.


Co ciekawego zdradził tajemniczy informator? Przede wszystkim to, że akcja gry GTA VI zostanie osadzona w Vice City, ale nie obejmującym wyłącznie samego Miami, ale także drugie duże miasto na Florydzie - Orlando. Deweloperzy mocno naciskali, żeby kolejna odsłona serii opuściła granice Stanów Zjednoczonych i przeniosła nas do Londynu, ale szefostwo Rockstara nie wyraziło na to zgody. Taka opcja nie była brana pod uwagę, choćby z tego względu, że rzymska "szóstka" idealnie pasuje do pierwszych liter nazwy fikcyjnej metropolii. Z punktu widzenia marketingowego, nie skorzystanie z tej okazji byłoby strzałem w stopę. Deweloper nie wyklucza jednak, że temat stolicy Wielkiej Brytanii powróci później. Rockstar już raz przeniósł Grand Theft Auto na Stary Kontynent, ale było to bardzo dawno temu.

Podobnie jak w "piątce", deweloperzy celują w trzech grywalnych bohaterów: typowego amerykańskiego wieśniaka, właściciela klubu i byłą prostytutkę Theresę, która bezskutecznie próbowała dostać się do armii. Wspomniany redneck ma być dość podobny do Trevora Philipsa z GTA V, ale zdecydowanie mniej agresywny. Nie oznacza to jednak, że nie będzie równie szalony. Deweloper opisał scenę, w której ten protagonista wystąpił na scenie w podrzędnym lokalu grając muzykę country, a następnie zdemolował obiekt buldożerem, bo "coś się wydarzyło" w trakcie koncertu.

Na weryfikację powyższych informacji jednak poczekamy i to długo. Informator twierdzi, że gra zostanie ujawniona dopiero pod koniec 2018 roku, a gotowy produkt trafi do sklepów w 2019 lub 2020 roku. Pecetowcy znów mają zostać na lodzie, bo GTA VI wpierw trafi na konsole, a dopiero dwanaście miesięcy później na blaszaki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles