Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

David Hayter ma żal do Hideo Kojimy, że nie wystąpił w grze Metal Gear Solid V

0
0
Miłośnicy gier z serii Metal Gear Solid nie przyjęli dobrze wiadomości o wykluczeniu Davida Haytera z obsady anglojęzycznej wersji piątej odsłony tego cyklu, podobnie zresztą jak sam aktor. Zarówno w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, jak i w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, rolę głównego bohatera powierzono Kieferowi Sutherlandowi. Decyzja ta automatycznie wykluczyła dalszą współpracę Haytera z firmą Konami, a należy pamiętać, że ta w minionych latach przebiegała wręcz wzorcowo. Amerykanin był głosem Snake'a od początku istnienia wspomnianej serii i nawet kiedy Hideo Kojima mocno namieszał w życiorysach postaci wykorzystujących "węża" w swoich pseudonimach, aktor trwał na swoim posterunku. Dziś ma on ogromny żal do pomysłodawcy cyklu za ten ruch, czemu dał wyraz podczas niedawnej rozmowy z dziennikarzami magazynu Game Informer.

David Hayter

Hayter w ostrych słowach skrytykował Hideo Kojimę, a po upokarzającej dla niego decyzji wykluczył jakąkolwiek współpracę z Japończykiem w przyszłości. Aktor dał do zrozumienia, że firma Konami nigdy nie kontaktowała się z nim w sprawie ewentualnego angażu do "piątki", a że rolą był mocno zainteresowany, niepokojące informacje wyciągnął od jej pracowników z własnej inicjatywy. Przy okazji Hayter zdradził, że pierwsze zgrzyty pojawiły się już przy okazji gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater, gdzie Amerykanin musiał ponownie przejść etap castingu, choć był deweloperom znany z pracy nad wcześniejszymi odsłonami cyklu. W tamtym czasie Kojima próbował podobno zatrudnić Kurta Russella, ale ten odmówił występu w grze komputerowej. Nie wiadomo, ile jest w tym stwierdzeniu prawdy.

Dobrze obeznani z serią fani mogliby forsować argument, że pretensje Haytera nie są do końca zrozumiałe, wszak Solid Snake nie zawsze był głównym bohaterem sagi. Ten zarzut jednak blednie w obliczu tego, co firma Konami wyprawiała w przypadku japońskiej wersji językowej. Aktor Akio Ōtsuka od samego początku podkłada tam głos Snake'owi, niezależnie od tego, którym "wężem" jest ta postać.Ōtsuka wystąpił we wszystkich odcinkach serii, łącznie z tym ostatnim.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Imagesclick here for Latest and Popular articles on Search Engine Optimization (SEO)


Latest Images