Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Far Cry 5 to pierwsza gra z tej serii, w której pokierujemy kobietą - planowano to już wcześniej, ale się nie udało

0
0
Far Cry 5 to pierwsza odsłona tego cyklu, która będzie mieć wbudowany moduł personalizacji postaci. Możliwość wskazania płci protagonisty sprawi, że gracz będzie mógł w "piątce" wcielić się w kobietę. Dotąd żadna gra z tej serii nie oferowała takiej opcji, nawet mocno rozbudowana pod kątem wyboru bohatera "dwójka", gdzie na starcie dokonywaliśmy selekcji spośród dziewięciu zakapiorów. Owszem, w grze Far Cry 2 blisko nas kręciły się też przedstawicielki płci pięknej, ale pełniły one jedynie rolę towarzyszek.


Decyzja studia z Monteralu wpisuje się doskonale w panujące obecnie trendy, ale prawda jest taka, że kanadyjscy deweloperzy nie mieli wyjścia i rewolucji dokonać musieli. Dlaczego? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, należy cofnąć się do 2014 roku, gdy przedstawiciele Ubisoftu dość niefortunnie tłumaczyli się z nieobecności dam w trybie kooperacyjnym gry Assassin’s Creed: Unity. Oznajmiono wówczas, że dodanie postaci kobiecej zmusiłoby autorów do modyfikacji ponad ośmiu tysięcy animacji, a to kosztowałoby zbyt wiele pracy. Chwilę później faux pas popełnił też Alex Hutchinson, który odpowiadał za przygotowanie gry Far Cry 4. Oznajmił on, że Ubisoft był naprawdę bliski wprowadzenia opcji wyboru płci bohatera w "czwórce", ale znów zabrakło czasu na dopracowanie animacji oraz znalezienie odpowiedniej aktorki do roli. W to ostatnie jesteśmy nawet skłonni uwierzyć, wszak na początku produkcji nikt zapewne nie zakładał opcji stworzenia grywalnej postaci, a gdy nagle taka myśl zakiełkowała w głowach deweloperów, było już za późno.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie powinniśmy się dziwić, że możliwość wyboru postaci została w ostatecznie wprowadzona w grze Far Cry 5. Tym razem Ubisoft nie mógłby się tłumaczyć, że zabrakło mu czasu, dlatego deweloperzy, chcąc nie chcąc, musieli taką opcję przygotować.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images