Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ekran startowy gry Mass Effect: Andromeda nawiązuje do filmu Obcy

0
0
Wiecie czym jest intertekstualność? To zjawisko, w którym jeden tekst odnosi się do innego, często w formie parodii, parafrazy, czasem nawet cytatu. Dziś w przypadku wielu mediów, zwłaszcza gier komputerowych i filmów, mówimy raczej o nawiązaniach lub easter eggach. Takim właśnie nawiązaniem pochwalić się może Mass Effect: Andromeda, której ekran startowy wykazuje znaczne podobieństwa do trailera kultowego filmu.

Obrazek z menu startowego gry Mass Effect: Andromeda.

Jeśli jesteście fanami obrazów Ridleya Scotta, na pewno znane Wam są filmy z serii Obcy. Oryginalny zwiastun pierwowzoru z 1979 roku zawiera bardzo charakterystyczną planszę (umieszczoną poniżej) z hasłem, które dziś zna prawie każdy: "In space no one can hear you scream" ("W kosmosie nikt nie usłyszy Twojego krzyku"). Jeśli przyjrzycie się układowi całego tła, a następnie porównacie je z menu głównym Andromedy, zauważycie podobieństwo, które nie może być przypadkowe. Ciężko tutaj mówić o jakiejkolwiek zrzynce czy dziele przypadku – to po prostu puszczenie oka do fanów klasyka, który okazał się jednym z kamieni milowych kinematografii. Przypadkiem może być jedynie obecność symbolu Batmana w grze.

Kadr ze zwiastuna filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo.

Wszystkich fanów Obcego zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi ciekawostkami, takimi jak geneza nazwy papierów w grze Obcy: Izolacja czy wkład Polaka w kreację uniwersum z przerażającym ksenomorfem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images