Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Rosyjskie hasło na ścianach w grze Call of Duty 4: Modern Warfare to... wulgaryzm

0
0
Kiedy w grach zwiedzamy egzotyczne lokacje i napotkamy tekst zapisany w obcym dla nas języku, z reguły nie zastanawiamy się, co kryje się pod obejrzanym właśnie hasłem lub zdaniem. Tymczasem ciekawość może przynieść zaskakujące rezultaty, zwłaszcza, gdy pod lupę weźmiemy produkty stworzone przez studio Infinity Ward. Amerykańscy deweloperzy lubią ukrywać w taki sposób różne easter eggi, a najlepszym tego przykładem jest opisany już przez nas przypadek transliteracji nazwy firmy w Call of Duty 4: Modern Warfare. Ten sam produkt przynosi jeszcze jedną tego typu niespodziankę, niekoniecznie jednak zabawną.


Jak zapewne doskonale pamiętacie, część misji w czwartej odsłonie cyklu Call of Duty rozgrywa się na terenie Rosji. To właśnie na mapach zlokalizowanych w tym kraju można natknąć się na zapisane cyrylicą hasło "хуй", które graficy studia Infinity Ward ochoczo namalowali na niektórych ścianach. Co ono oznacza? Odpowiedź na to pytanie jest krótka - dokładnie to samo, co w naszej rodzimej mowie słowo "chuj". Warto przy okazji nadmienić, że zarówno w języku rosyjskim, jak i polskim, wulgaryzm wymawia się w identyczny sposób.

Wulgarne określenie męskiego narządu płciowego pojawia się nie tylko w "czwórce". Studio Infinity Ward umieściło to słowo we wszystkich odsłonach miniserii Modern Warfare, choć w późniejszych odcinkach nie pojawia się ono tak często, jak właśnie w Call of Duty 4.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images