Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Call of Duty 4: Modern Warfare mieliśmy się wcielić w rolę pilota śmigłowca Cobra

0
0
Premierze gry Call of Duty 4: Modern Warfare towarzyszyło mnóstwo kontrowersji - seria skupiona na walkach na frontach II wojny światowej po raz pierwszy zdecydowała się na pokazanie fikcyjnych wydarzeń we współczesności, co nie wszystkim przypadło do gustu. Z czasem gra osiągnęła jednak status kultowej i wielu z nas na pewno nie miałoby nic przeciwko, żeby przedstawiona tam kampania była znacznie dłuższa. I tu ciekawą informacją jest fakt, że do produkcji ostatecznie nie trafiła misja znana dziś jako "Cobra Pilot" (pol. "Pilot Cobry")... choć sporo jej elementów znajduje się w kodzie gry.

Tak misja miała prezentować się w akcji.

Wszelkie źródła odnoszą się do wspomnianego zadania jako "Cobra Pilot", lecz jego prawdziwa nazwa nie jest tak naprawdę znana. Pliki zawierające nawiązania do etapu zostały jedynie zapisane jako "cobrapilot", co jest bezpośrednio związane z przebiegiem samej misji. W niej to bowiem gracz miał zasiąść za sterami helikoptera AH-1 Cobra, niszcząc wszelkie cele obecne na mapie. Te z kolei zlokalizowane były najprawdopodobniej w jednym z miast na Bliskim Wschodzie, gdzie siły amerykańskie poszukiwały Al-Asada. Jeśli mielibyśmy zgadywać, deweloperzy prawdopodobnie planowali umieszczenie tej misji gdzieś w trakcie szturmu na stolicę fikcyjnego państwa, w którym odbyła się egzekucja oglądana na początku gry. Bohaterem tego rozdziału miała być z kolei kapitan "Deadly" Pelayo poznana wcześniej w misji "Charlie, nie surfuj" lub porucznik Volker, którego spotykamy po raz pierwszy w zadaniu "Szok i zdumienie".

Sama Cobra, którą mieliśmy pilotować, była wyposażona w działko z pociskami 20mm, rakiety powietrze-ziemia AGM-114 Hellfire, rakiety powietrze-powietrze AIM-9 Sidewinder oraz dodatkowe pociski rakietowe (prawdopodobnie Hydra 70 wystrzeliwane z wyrzutni LAU-61C/A). Warto zauważyć, że pliki gry zawierają wszystkie budynki planowane w tej lokacji, a także kilka dodatkowych struktur. Oznacza to, że całość została wyrzucona do kosza na bardzo późnym etapie produkcji. Co ciekawe, mapa dostępna jest zarówno w wersji dziennej, jak i nocnej.


Na koniec warto przypomnieć, że to nie jedyny etap, który został z Modern Warfare usunięty. Podobna sytuacja dotyczy misji treningowej, którą jednak przywrócono w oryginalnym zamyśle w zeszłorocznym zremasterowanym wydaniu gry.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles