Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zdobywca największej liczby punktów Gamerscore stracił na chwilę pozycję lidera z powodu ślubu

0
0
Lubicie osiągnięcia i trofea w grach? My tak, więc pozostajemy na bieżąco w tematach związanych z topowymi graczami kolekcjonującymi achievementy na konsolach Xbox i zbierającymi pucharki na urządzeniach z serii PlayStation. Ostatnio w tym środowisku zawrzało, ponieważ Raymond "Stallion83" Cox, czyli gracz z najwyższym wynikiem punktowym Gamerscore na platformach Microsoftu, kilka dni temu stracił swoją pozycję lidera rankingu, którą utrzymywał od ponad dekady. Powód? Ślub oraz podróż poślubna, w trakcie której nie miał czasu na granie.

Cox prezentuje certyfikat potwierdzający pobicie rekordu Guinnessa.

Stallion83 już w 2010 roku trafił do Księgi Rekordów Guinnessa za osiągnięcie 511,342 punktów Gamerscore.  Od tego czasu sporo się zmieniło, ponieważ Cox zdążył w marcu 2014 roku jako pierwszy przekroczyć próg miliona punktów (za co otrzymał dożywotnią subskrypcję usługi Xbox Live), a dziś może poszczycić się wynikiem wyższym o ponad 600 tysięcy. Przed paroma dniami na szczyt tabeli wspiął się niejaki Stephen "smrnov" Rowe, który - jak napisał w krótkim oświadczeniu na łamach serwisu TrueAchievements - był całą sytuacją równie zaskoczony, jak społeczność graczy. Smrnov nie cieszył się jednak swoim osiągnięciem zbyt długo, gdyż po powrocie z podróży poślubnej Cox wziął się do roboty i po chwili powrócił na szczyt z liczbą 1,600,285 punktów. W chwili, gdy pisaliśmy te słowa, Rowe zajmował drugie miejsce z wynikiem 1,597,907.

Trudno powiedzieć jak dalej będzie wyglądało starcie dwóch tytanów, ale jedno jest pewne – dla osób śledzących rankingi będzie to niezwykle ekscytujący wyścig, którego metą jest nieosiągalna dla wielu z nas granica dwóch milionów punktów. A może pokusicie się o spróbowanie?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images