Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiedźmin 3 jest już drugą najchętniej kupowaną odsłoną tej serii na Steamie

0
0
Kiedy pod koniec marca bieżącego roku studio CD Projekt Red ogłosiło, że wszystkie gry z serii Wiedźmin sprzedały się w nakładzie 25 milionów kopii, jako jedyni zwróciliśmy uwagę na to, że aż 42% tych egzemplarzy kupili użytkownicy Steama. Była to wiadomość bardzo zaskakująca, bo nie dość, że blisko połowę Wiedźminów nabyli pecetowcy w wersji cyfrowej, to na dodatek zrobili to w systemie dystrybucji niefaworyzowanym przez deweloperów tak mocno, jak konkurencyjny GOG. Świetny rezultat zawdzięczaliśmy przede wszystkim drugiej odsłonie cyklu, którą wówczas posiadało ponad 4,5 mln zwolenników tej usługi. Druga była "jedynka" (3,27 mln), a stawkę zamykała rewelacyjna "trójka" z 2,84 mln sprzedanych kopii.


Dziś tamte wyniki to już historia. W ciągu trzech miesięcy każda gra z tej serii zanotowała wyraźny wzrost sprzedaży na Steamie, ale dwie pierwsze odsłony nie uzyskały tak dobrego wyniku, jak Dziki Gon, którego kupiło ponad pół miliona osób. Szybko okazało się więc, że "trójka" przeskoczyła w tym rankingu "jedynkę" i jeśli ta tendencja się utrzyma, za rok o tej porze ulegną jej też Zabójcy królów. Aktualnie pierwszego Wiedźmina posiada 3,46 mln użytkowników Steama, "dwójkę" 4,79 mln, a ostatnie przygody Geralta z Rivii 3,47 mln. Warto od razu nadmienić, że wszystkie trzy gry znajdują się w pierwszej piątce najchętniej kupowanych polskich produktów na tej platformie.

Wśród nacji najchętniej wybierającej Dziki Gon na Steamie prym wiodą Amerykanie - kupili oni 24,7% wszystkich kopii "trójki" sprzedanych w tym systemie dystrybucji. Drudzy są Chińczycy (9.7%), a trzeci Rosjanie (8.19%). Polacy znajdują się dopiero na osiemnastej pozycji z wynikiem 0.97%, co sugeruje, że nasi rodacy chętniej sięgają po pudełkową edycję erpega, zawierającą klucz do GOG-a.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles