Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kapitalny gest twórców Titanfalla 2 - zmarły pies jednego z fanów doczekał się uwiecznienia w grze

0
0
Co jakiś czas można znaleźć w internecie wzmianki o wyjątkowym podejściu twórców gier do społeczności fanów. I choć w tym wypadku sytuacja jest niewątpliwie smutna dla głównego zainteresowanego, posunięcie studia Respawn Entertainment godne jest pochwały. Iniquity, jeden z bardziej rozpoznawalnych członków społeczności skupionej wokół gry Titanfall 2, jeszcze do niedawna miał pociesznego psiaka, który pod koniec czerwca zmarł z przyczyn naturalnych. Deweloperzy dowiedzieli się o tej przykrej sytuacji i postanowili uczcić poczciwego czworonoga w swojej strzelaninie.


Iniquity zamieścił na Twitterze wiadomość, w której poinformował o odejściu swojego psa, Onyxa. "Dziś żegnam mojego najlepszego od osiemnastu lat przyjaciela. Kocham cię, Onyx, bardzo. Jest to straszliwie bolesne. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu". Inni przedstawiciele redditowej społeczności Titanfalla zwrócili się do Respawn z prośbą o uhonorowanie psa w grze i tak też się stało. Rodrigo Ribiero, jeden z artystów pracujących nad ostatnią produkcją studia, przygotował baner z wizerunkiem Onyxa, który pojawi się w grze w najbliższej aktualizacji i będzie dostępny dla każdego. Oto, co napisał Jay Frechette, menadżer ds. społeczności w Respawn Entertainment:

"Byliśmy niezwykle poruszeni i zasmuceni, kiedy usłyszeliśmy o odejściu Onyxa, psa Iniquity. Wielu z nas w studiu jest rodzicami dla szczeniaków i rozumiemy jak bolesna jest to strata. Doceniamy również wkład i niesamowite materiały, które Titanfall 2 otrzymał dzięki Iniquity, i jesteśmy wdzięczni, że mamy zarówno jego, jak i innych świetnych twórców, którzy wspierali nas i naszą grę. Niezwykłym przeżyciem było zobaczenie poruszenia całej społeczności w tej sprawie; kiedy tylko zobaczyliśmy, co się dzieje, nasi artyści zainspirowali się i chcieli pomóc, więc dziś możemy potwierdzić, że Onyx będzie żył nadal w Titanfall 2 jako baner, który umieścimy w grze wraz z najbliższym (darmowym - przyp. red.) DLC. Będzie on natychmiast odblokowany, więc każdy będzie mógł z niego korzystać."


Iniquity w krótkich słowach podziękował twórcom za wsparcie. Zdarzenia takie jak te pokazują, że nawet duże studia pozostają w ścisłej relacji ze swoją społecznością. I choć znajdą się tacy, którzy powiedzą, że jest to niezły sposób na marketing, my widzimy tu coś dużo prostszego - miłośników zwierząt, którzy chcieli wesprzeć swojego wirtualnego przyjaciela po stracie ukochanego czworonoga. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Imagesclick here for Latest and Popular articles on Intel Technologies


Latest Images