Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Cała fabuła gry God of War zostanie przedstawiona w jednym ujęciu kamery

0
0
God of War to seria gier firmy Santa Monica Studio, która rozpoczęła żywot na konsoli PlayStation 2 w 2005 roku. Począwszy od pierwszego slashera z Kratosem w roli głównej, wszystkie dotychczasowe odsłony miały swoje elementy charakterystyczne, takie jak QTE (Quick Time Eventy), walki z ogromnymi monstrami czy panoramiczne ujęcia kamery z częstymi cięciami. Nadchodząca produkcja, nosząca po prostu tytuł God of War, ma być miękkim rebootem serii, przenosząc ciężar z wiedzionego zemstą herosa na jego relację z synem. Jednocześnie nowa gra od Sony zrywa z klasyczną dla serii kamerą, by w kompletnie inny sposób opowiedzieć historię Atreusa i jego ojca.


Corey Barlog, główny reżyser God of War, zdradził w rozmowie z serwisem Eurogamer, że przeniesienie opowieści o zabójcy bogów do mitologii nordyckiej i skupienie się przede wszystkim na relacji ojca z synem, wymusiło na całym zespole zmienienie podejścia do sposobu opowiadania historii. Tym razem w grze nie zobaczymy wspomnianych wcześniej cięć; zamiast tego cała fabuła zostanie przedstawiona w jednym ujęciu, z kamerą zawieszoną  za plecami głównego bohatera - i dotyczy to również przerywników filmowych. Oto, co do powiedzenia na ten temat miał Barlog:

"Tak, nigdy nie będzie sytuacji, kiedy robimy cięcie i pokazujemy, czym zajmuje się ktoś inny. Zwiastun, który oglądaliście (podczas prezentacji na E3 – przyp. red.) pokazywał urywki gry, które niestety musieliśmy zmontować razem, ponieważ chciałem pokazać cały przekrój naszego dzieła. Podczas właściwej rozgrywki nigdy nie będziesz patrzył gdzie indziej. To niekoniecznie oznacza, że Kratos zawsze znajdzie się na ekranie, ponieważ pewne wydarzenia motywują nas do spojrzenia gdzie indziej; zawsze jednak wracamy i staramy się zmieścić Kratosa w kadrze po to, żeby stał się twoją kotwicą w świecie, który oglądasz."

Podobny zabieg, sprawiający wrażenie prezentowania całej historii w jednym ujęciu, został zastosowany w filmie Birdman z 2014 roku (choć tam użyte zostały cięcia, które ukryto w postprodukcji) oraz w obrazie Sebastiana Schippera z 2015 roku pod tytułem Victoria, gdzie cały film faktycznie został zarejestrowany w jednym ujęciu.


Zmiana w sposobie prezentacji opowieści to nie jedyne odejście od przyjętych w poprzednich grach rozwiązań. W God of War nie uświadczymy już żadnych QTE, a ogromne stworzenia, które normalnie oznaczałyby walkę z bossem, czasem będą chciały pomóc głównemu bohaterowi. Przypominamy również, że Kratos po raz pierwszy w historii tej serii przemówi innym głosem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images