Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zobacz, jak firma Ubisoft wyobrażała sobie grę Assassin's Creed III na początku jej produkcji

0
0
Target rendery to specjalne filmy przygotowywane przez deweloperów gier już na etapie przedprodukcji, które później stanowią główną wskazówkę dla całego zespołu twórców co do oczekiwanej jakości finalnej wersji danego tytułu. Na ogół są to materiały wewnętrzne deweloperów, więc bardzo rzadko zdarza się, że tego typu video zostaje udostępnione szerszej publice. Z takim odosobnionym przypadkiem mieliśmy właśnie do czynienia kilka lat temu, kiedy w internecie dość nieoczekiwanie pojawił się render z trzeciej odsłony serii Assassin's Creed. Dziś stanowi on nie lada gratkę dla fanów tego cyklu, bo prezentuje on przygody Connora Kenwaya w postaci, której ostatecznie nie udało się osiągnąć studiu Ubisoft Montreal.


Film przedstawia przykładowe zlecenie zabójstwa w grze Assassin's Creed III, a cała misja odbywa się w zimowej scenerii, która akurat w tym produkcie stanowiła jedną z większych nowości. Twórcy rendera nie zapomnieli zawrzeć wszystkich kluczowych elementów rozgrywki, odtworzonych potem w "trójce", czyli polowań na zwierzęta, utrudnionego poruszania się głównego bohatera w głębokim śniegu czy używania drzew do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Materiał koncentruje się też przez chwilę na usprawnionym systemie walki, który umożliwiał wykorzystanie ikonicznej broni Connora Kenwaya - tomahawka. Choć sam film jest bardzo podłej jakości, to jednak gołym okiem widać, że deweloperom nie udało się wygenerować tak dobrej oprawy wizualnej. W renderze szczególną uwagę zwracają szybkie i bardzo płynne animacje.


Na koniec warto dodać, że swego czasu firmie Ubisoft zdarzało się publikować swoje target rendery na dużych imprezach, np. targach E3, co zresztą odbiło się jej czkawką. Tego typu materiałem był premierowy fragment rozgrywki z gry Watch Dogs, który w niewielkim stopniu przypominał to, co zobaczyliśmy w finalnej wersji. Choć francuski koncern ewidentnie wprowadził w błąd fanów elektronicznej rozrywki na całym świecie, trudno mówić tu o klasycznym przypadku downgrade'u grafiki. W takiej formie, jak na tym pamiętnym pokazie, ten tytuł prawdopodobnie nigdy nie istniał.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images