Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zamach w Manchesterze przyczyną opóźnienia premiery polskiej gry Get Even

0
0
Nowa gra polskiego studia The Farm 51 miała planowo zadebiutować na rynku w najbliższy piątek, ale jest już pewne, że tak się nie stanie. Get Even zaliczyło dość nieoczekiwane opóźnienie, bo spowodowane tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 22 maja 2017 roku w Manchesterze. Po zakończeniu występu amerykańskiej wokalistki Ariany Grande, w hali gdzie odbywał się jej koncert doszło wczoraj do tragicznego w skutkach ataku terrorystycznego. Eksplozja ładunku wybuchowego zdetonowanego przez zamachowca-samobójcę pochłonęła 22 ofiary i poważnie raniła blisko sześćdziesiąt kolejnych osób.

Scena z gry Get Even.

O przesunięciu premiery poinformował na Twitterze dystrybutor gry, koncern Bandai Namco. Z krótkiego komunikatu dowiedzieliśmy się, że wydawca zamierza oddać w ten sposób hołd ofiarom zamachu, a sam składa kondolencje wszystkim osobom, które w wyniku ataku straciły swoich bliskich. Debiut polskiego produktu przesunie się dokładnie o miesiąc, co oznacza, że Get Even zadebiutuje na wszystkich platformach sprzętowych dopiero 23 czerwca.

Nie da się ukryć, że część fanów elektronicznej rozrywki wyraziła głębokie zdziwienie decyzją podjętą przez Bandai Namco. Koncern nie sprecyzował dlaczego akurat premiera Get Even miałaby "ucierpieć" w wyniku opisanego zdarzenia i jaki w ogóle związek ta gra ma z samobójczymi atakami bojowników Państwa islamskiego. My podejrzewamy, że chodzi tutaj o scenę zawartą w prologu tej produkcji, gdzie wskutek wybuchu bomby ginie przywiązana do krzesła dziewczyna. W Manchesterze ofiarami zamachowca również padli nastolatkowie, bo Ariana Grande to przede wszystkim gwiazda młodego pokolenia.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles