Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Autorzy ekranizacji Thiefa zdradzili, że powstaje piąta gra z tej serii

0
0
Mogłoby się wydawać, że po zmiażdżeniu przez krytyków ostatniej gry z serii Thief, koncern Square Enix da sobie spokój z dalszą reanimacją tej marki. Wydany w 2014 roku reboot został chłodno przyjęty zarówno przez recenzentów, jak i graczy, ale najwyraźniej sprzedał się na tyle dobrze (tylko na PC sprzedano blisko 1,4 miliona kopii), że Japończycy postanowili raz jeszcze spróbować szczęścia z tytułowym złodziejem. Choć główni zainteresowani słowem nie zdradzili, że nowy Thief w ogóle powstaje, zrobili to za nich pracownicy firmy Straight Up Films, którzy są odpowiedzialni za produkcję ekranizacji przygód Garretta.


O filmie Thief usłyszeliśmy po raz pierwszy blisko trzy lata temu, ale wciąż nie wiemy o nim absolutnie nic, poza tym, że autorami scenariusza są Adam Mason i Simon Boyes, współpracujący wcześniej nad takimi produkcjami, jak W mroku zła czy Krzesło diabła (nie przejmujcie się, też ich nie znamy). Firma producencka Straight Up Films napisała krótką notkę o nadchodzącej ekranizacji na swojej stronie internetowej i właśnie tam możemy przeczytać, że aktualnie trwają prace nad piątą grą z serii, a jej wydanie zbiegnie się z premierą kinowego Thiefa.


Wydaje nam się mało prawdopodobne, żeby filmowcy skłamali we wspomnianej notce, raczej dość niefrasobliwie sprzedali informację, która powinna jeszcze długi czas pozostać tajemnicą. Biorąc pod uwagę fakt, że film jest jeszcze w powijakach, podejrzewamy, że nowa gra z serii Thief ujrzy światło dzienne nie wcześniej, niż w 2018 roku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images