Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra .kkrieger to najmniejszy FPS w historii - waży zaledwie 97 kilobajtów!

0
0
Wyprodukowana w kwietniu 2004 roku gra .kkrieger, to "najmniejszy FPS" w historii elektronicznej rozrywki. Dzieło niemieckiej grupy .theprodukkt zajmuje tylko 97,280 bajtów na dysku i jest pełnoprawną pierwszoosobową strzelaniną, której użytkownik jest w stanie zabijać dziwaczne stwory za pomocą kilku środków zagłady w trójwymiarowym środowisku. Nasi zachodni sąsiedzi opracowywali swoje dzieło przez blisko dwa lata, ale wysiłek się opłacił, bo mimo upływu lat wciąż znajduje się ono w Księdze Rekordów Guinnessa.


Strzelanina ma tak niewielkie rozmiary, bo absolutnie wszystkie obiekty w grze generowane są proceduralnie. Niemcy twierdzą, że w konwencjonalnej formie ich dzieło zajmowałoby od 200 do 300 MB pamięci - im jednak udało się odchudzić cały kod do zaledwie 97 kilobajtów! Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że .kkrieger to produkt bardzo skromny pod względem zawartości i można go ukończyć w zaledwie kilka minut. W roli przeciwników występują niezbyt skomplikowane potworki, a model strzelania jest wybitnie uproszczony. Nie zmienia to faktu, że trzynaście lat temu ten FPS mógł się nawet podobać, choć wizualnie mocno odbiega od bardziej rozbudowanych reprezentantów gatunku z tamtego okresu.

Wszyscy zainteresowani mogą wypróbować wspomniany produkt samodzielnie, bo .kkrieger jest tytułem darmowym, powszechnie dostępnym w sieci. Pobrać można go m.in. z tej strony internetowej.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images