Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Największa kolekcja pamiątek związanych z Pokemonami liczy ich ponad 17 tysięcy

0
0
17,127 - tyle przedmiotów liczy oficjalnie największa kolekcja pamiątek związanych z marką Pokémon. Ten niezwykły zbiór znajduje się w Anglii, a jego właścicielem jest Lisa Courtney. Młoda Brytyjka poświęciła niemal całe swoje życie na zbieranie pluszaków, figurek oraz innych przedmiotów związanych z sympatycznymi stworkami. Dziś należy ona do elitarnego grona rekordzistów Guinnessa, a jej kolekcja nieustannie się powiększa. Przedstawiona wyżej liczba gadżetów została zweryfikowana przez twórców Księgi Rekordów Guinnessa 10 sierpnia 2016 roku, a od tamtej pory z pewnością przybyło wiele nowych rzeczy.


Courtney zbiera pamiątki związane z serią Pokémon od dobrych kilkunastu lat. Sporo przedmiotów kupuje podczas wycieczek do Japonii, która jest ojczyzną pokemonowego uniwersum. Kobieta wyznała, że podczas jednej wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni potrafiła wysłać do domu nawet dwanaście pudeł wypełnionych po brzegi rozmaitymi gadżetami. Brytyjka chwali się, że eksponaty z jej kolekcji zostały nawet wypożyczone do muzeum w Hertford, gdzie weszły w skład ekspozycji dotyczącej szeroko rozumianej popkultury.

Choć kolekcja zawiera obłędną liczbę przedmiotów, Courtney wciąż nie posiada wszystkich pamiątek, które ją interesują. W rozmowie z twórcami Księgi Rekordów Guinnessa Brytyjka wyznała, że chętnie przygarnęłaby pluszowego Tyranitara, który swego czasu był dostępny w Pokémon Center. Lisa bezskutecznie poluje na niego już od dziesięciu lat.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images