Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

GTA: Vice City na PlayStation 2 to jedyna wersja tej gry, która zawiera gaz łzawiący

0
0
Posiadacze pecetów musieli czekać na konwersję gry Grand Theft Auto: Vice City prawie siedem długich miesięcy. W tym czasie studio Rockstar North nie tylko dostosowywało swoje dzieło do różnych konfiguracji blaszaków, ale również po cichu usuwało rzeczy, które zdaniem deweloperów nie wypaliły w oryginalnej edycji sandboksa. Ofiarą cięć okazał się m.in. gaz łzawiący. Broń ta pojawiła się wyłącznie w pierwszej wersji Vice City na PlayStation 2, a w każdym wydanym później porcie zastąpił ją granat odłamkowy.

Tommy trzymający pojemnik z gazem na przedpremierowym obrazku reklamującym grę.

Choć gaz łzawiący nie jest w rzeczywistości śmiercionośny, w GTA: Vice City substancja ta powodowała powolny ubytek sił witalnych u wszystkich osób, które znalazły się w zasięgu rażenia chmury. W oryginalnej wersji gry ładunek doskonale sprawdzał się w wyłączaniu z walki wrogów, ponieważ potraktowani gazem przeciwnicy zatrzymywali się, przerywając pościg za Tommym. Być może to był właśnie główny powód, dla którego deweloperzy zdecydowali się usunąć broń z gry. Wykonywanie niektórych misji stawało się prostsze, jeśli gracz otumaniał oponentów, a następnie zabijał ich bez walki. Przedstawiciele studia Rockstar North nigdy jednak nie skomentowali tej zmiany, dlatego są to jedynie nasze domysły.

Gazu łzawiącego w Vice City nie można było kupić, a broń występowała tylko w jednej lokacji - obok posterunku policji w Washington Beach. W kolejnych wersjach gry usunięto stamtąd ten przedmiot, a na jego miejsce wrzucono granat odłamkowy. Co ciekawe, pojemnik ze śmiercionośną substancją nie został trwale usunięty z plików przez deweloperów, dzięki czemu posiadacze pecetów mogli go używać po wgraniu odpowiedniej modyfikacji lub po użyciu trainerów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083