Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiedźmin 3 został nowym liderem rankingu nagród dla najlepszej gry roku (GOTY)

0
0
Pracownicy studia CD Projekt Red mogą mieć ogromne powody do zadowolenia. Od wczoraj ostatnia produkcja warszawskiej firmy ma już na swoim koncie 251 różnych nagród dla najlepszej gry 2015 roku i jest samotnym liderem rankingu wszech czasów w tej kategorii. Tak przynajmniej sugeruje blog Game of the Year Picks, który zbiera informacje na temat tego typu wyróżnień, korzystając z pomocy fanów rozsianych po całym świecie. Jeśli uznamy wyniki podawane przez autorów bloga za wiążące, to Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najbardziej docenioną grą w kilkunastoletniej historii tego zestawienia. Musimy jednak pamiętać, że wspomniane dane kompletowane są dopiero od 2003 roku i nie uwzględniają produktów wydanych wcześniej.


Aktualnie Wiedźmin 3 przewodzi całej stawce i posiada o dwie nagrody więcej, niż zwycięzca rankingu sprzed dwóch lat - gra The Last of Us. Wielki rywal Dzikiego Gonu, czyli Fallout 4, zdobył "tylko" 56 wyróżnień dla najlepszej produkcji ubiegłego roku i obecnie znajduje się na pozycji drugiej. Podium zamyka Bloodborne. Najnowsze - jak na razie - dzieło japońskiego studia From Software, zostało wytypowane do tytułu najlepszej gry roku 31 razy, co można uznać za jej duży sukces.

Serwis Game of the Year Picks uwzględnia w swoim zestawieniu zarówno nagrody przyznawane przez pracowników branży elektronicznej rozrywki (przedstawicieli mediów, deweloperów itd.), jak i te zdobyte w przeróżnych głosowaniach czytelników. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie opinie profesjonalistów, to opisywane osiągnięcie Wiedźmina 3 nie jest już tak imponujące. Największą liczbą wyróżnień od krytyków wciąż może pochwalić się The Last of Us. Produkt studia Naughty Dog ma ich w sumie 191, a Dziki Gon 166. Taki wynik w zupełności jednak wystarcza, aby pokonać The Elder Scrolls V: Skyrim. Ostatni TES ma 163 nagrody przyznane przez profesjonalistów i 64 przez fanów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images