Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Andrzej Sapkowski żałuje, że od razu sprzedał prawa do Wiedźmina CD Projektowi

0
0
Brytyjski serwis Eurogamer opublikował interesujący wywiad z Andrzejem Sapkowskim, w którym pomysłodawca postaci Geralta z Rivii uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej umowy, jaką lata temu zawarł z firmą CD Projekt. Choć pisarz w przeszłości wielokrotnie udowodnił, że gier i graczy kompletnie nie szanuje, to jednak dziś słychać żal w wypowiedziach dotyczących sprzedaży praw do Wiedźmina: "Byłem na tyle głupi, że od razu sprzedałem prawa za jednym zamachem. Zaoferowali mi procent od zysków, ale powiedziałem, że żadnych zysków nie będzie i że teraz chcę całą kwotę. To było głupie. Byłem na tyle głupi, że zostawiłem wszystko w ich rękach, bo nie wierzyłem w ich sukces. Ale kto mógł go przewidzieć? Ja z pewnością nie."


Wypowiedź pisarza potwierdza domysły, że firma CD Projekt Red nie dzieli się z autorem pieniędzmi, jakie uzyskuje ze sprzedaży kolejnych odsłon serii. To z pewnością musi boleć w kontekście obsypanej nagrodami "trójki", która po premierze cieszyła się ogromną popularnością. Co ciekawe, wieki temu deweloperzy proponowali mu taką opcję, ale autor ją odrzucił. We wspomnianym wywiadzie Sapkowski tłumaczy ponadto, że nie ma nic do gier, jak i samych graczy. To interesująca zmiana stanowiska w stosunku do tego, co jeszcze nie tak dawno mówił on pod adresem fanów elektronicznej rozrywki na konwencie Polcon. Wypowiedziane wówczas słowa odbiły się szerokim echem w magazynach i serwisach branżowych.

Na koniec jeszcze zabawna informacja. Fani wirtualnych Wiedźminów nie muszą obawiać się, że na spotkanie z Andrzejem Sapkowskim przyniosą do podpisania pudełka z grą. Pisarz oznajmił w tym samym wywiadzie, że takie pudełko podpisze. Dzięki!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles