Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Definitywny koniec Battle.netu - słynna usługa po 20 latach zmieniła nazwę

0
0
20 lat, 2 miesiące i 24 dni. Tyle czasu istniała usługa Battle.net, która obsługiwała tryb multiplayer w produkcjach firmy Blizzard Entertainment. Moduł został stworzony w 1996 roku z myślą o grze Diablo i od tamtej pory nieprzerwanie służył milionom graczy na całym świecie, którzy chcieli brać udział w rozgrywkach wieloosobowych. Ewoluujący nieustannie Battle.net był dołączany do wszystkich kolejnych tytułów Blizzarda. Swego czasu amerykański deweloper przygotował nawet specjalną edycję WarCrafta II (RTS-a wydanego pierwotnie przed pierwszym Diablo), która korzystała z tej usługi.


O planach odejścia od nazwy Battle.net koncern informował już we wrześniu ubiegłego roku, jednak na faktyczną zmianę przyszło nam poczekać kilka długich miesięcy. Operację wykonano w nocy z czwartku na piątek, kiedy to na europejskie serwery trafiła poprawka oznaczona liczbą 1.8.0. Po instalacji tego patcha aplikacja obsługująca wszystkie gry wyprodukowane przez Zamieć zmienia swoją nazwę na "Blizzard". Warto nadmienić, że Amerykanie usunęli też charakterystyczne logo usługi (widoczne wyżej), które towarzyszyło nam przez długie lata.

Przed chwilą Battle.net...

...od teraz Blizzard.

Operacja usuwania starej marki nie została jeszcze zakończona. W chwili gdy piszemy te słowa, blizzardowski sklep nadal nazywa się "Battle.net" i tak zapewne jeszcze przez chwilę zostanie. Powyżej znajdziecie zdjęcia porównujące wygląd nowej i starej aplikacji.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles