Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani gry Battlefield 1 przypadkiem odkryli odlotowego easter egga w dodatku Nie przejdą

0
0
Choć miłośnicy elektronicznej rozrywki często odnajdują ukryte niespodzianki w logiczny i przemyślany sposób, to jednak zdarza się, że za danym odkryciem stoi zwykły przypadek. Z takim właśnie przypadkiem mamy do czynienia w nawiązaniu do filmu animowanego Odlot z 2009 roku, które deweloperzy ze studia DICE umieścili w dodatku Nie przejdą (ang. They Shall Not Pass) do Battlefielda 1. Świetny easter egg prawdopodobnie nie zostałby tak szybko namierzony, gdyby jeden z fanów tej strzelaniny nie zaliczył uciążliwego (normalnie) glitcha i nie wpadł pod mapę "Wzgórza Verdun". Dzięki temu błędowi zdołał on zauważyć podwieszony do balonów domek, a ta informacja zachęciła innych członków społeczności do działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać.


Fani gry Battlefield 1 szukali sposobu na uaktywnienie easter egga i w końcu go znaleźli. Okazało się, że trzeba stłuc stojące pod płotem butelki po winie, a następnie strzelić w trzy różne róży wiatrów umieszczone na dachach budynków. Wykonanie tych czynności sprawia, że nad znajdującym się oddali wzgórzem pojawiają się balony w kolorach flagi Francji (rozszerzenie Nie przejdą wprowadza do strzelaniny armię francuską) i podwieszony pod nim dom. To z kolei jest nawiązanie do filmu Odlot (ang. Up), którego bohaterowie podróżowali w identyczny sposób. Warto nadmienić, że rolę stera w Odlocie pełniła róża wiatrów w kształcie koguta - taka sama, do jakich strzelamy w Battlefieldzie 1. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że odniesienie dotyczy produkcji Pixara.


Wszystkim zainteresowanym polecamy zamieszczony obok film, który w dokładny sposób dokumentuje proces odpalenia opisanego wyżej easter egga.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on SAP ERP


Latest Images