Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Horizon: Zero Dawn można zobaczyć słynny łuk skalny, symbol stanu Utah

0
0
Ktoś, kto nie mieszka w Stanach Zjednoczonych, raczej go nie skojarzy, bo i na pierwszy rzut oka trudno dostrzec w nim coś niezwykłego. Ot, zwykły łuk skalny jakich w grze Horizon: Zero Dawn widzi się całkiem sporo. W rzeczywistości jednak stworzony przez naturę obiekt jest bardzo dobrze znany w USA i to nie tylko wśród mieszkańców jego zachodniej części, gdzie de facto stoi. Delicate Arch to symbol parku narodowego Arches. Tak ważny, że od 1996 roku widnieje na tablicach rejestracyjnych samochodów w stanie Utah.


Niepozorny łuk to jeden z bardziej subtelnych dowodów na to, że akcja gry Horizon: Zero Dawn rozgrywa się na terenie dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Studio Guerrilla Games świadomie wymazało nazwę tego państwa z dialogów, a gdy bohaterowie wspominają o starym świecie, używają bardziej ogólnego słowa "ziemia". Nie oznacza to jednak, że holenderski produkt unika bezpośrednich odniesień do USA. Możemy je spotkać w licznych notatkach i dziennikach audio, a także w formie punktów widokowych, które nierzadko prezentują znane miasta i obiekty sprzed apokalipsy. Pisaliśmy o tym szerzej kilkanaście dni temu, dlatego gorąco zachęcamy Was do zapoznania się z tamtym artykułem.

Delicate Arch w grze.

Delicate Arch w rzeczywistości.

Delicate Arch zbudowany jest z piaskowca, a powstał w wyniku erozji. Nie tak dawno, bo w maju 2006 roku, o łuku stało się głośno za sprawą skandalu z udziałem nieżyjącego już miłośnika sportów ekstremalnych - Deana Pottera. Amerykanin wspiął się na obiekt bez korzystania ze specjalistycznego sprzętu, ale potem na jaw wyszły zdjęcia świadczące o tym, że "eksponat" zawiera uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku użycia lin. Potter długo nie przyznawał się do winy, potem jednak uległ presji i potwierdził przypuszczenia badających sprawę inspektorów. Po tej akcji władze parku całkowicie zakazały wspinaczki na Delicate Arch, obawiając się o jego zniszczenie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Intel Technologies


Latest Images