Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Horizon: Zero Dawn pokazuje nam, jak wyglądają miasta amerykańskiego stanu Kolorado po apokalipsie

0
0
Akcja gry Horizon: Zero Dawn rozgrywa się w dalekiej przyszłości, gdzie ocaleni po apokalipsie ludzie wiodą trudny żywot w otoczeniu śmiertelnie niebezpiecznych maszyn. Bohaterowie tej produkcji zdają sobie sprawę, że wyniszczająca ich technologia powstała bardzo dawno temu, ale nie posiadają żadnych informacji na temat jej twórców. Tak naprawdę nie wiedzą nawet, w jakim zakątku Ziemi się znajdują. Po wymarłej cywilizacji Przedwiecznych pozostały jedynie żelbetonowe konstrukcje i rozpadające się mury, nazwy zniszczonych miast uległy zapomnieniu, dlatego wszystkie charakterystyczne zakątki tego świata dorobiły się nowych określeń. Nie zmienia to jednak faktu, że Aloy i jej towarzysze żyją na terenie Stanów Zjednoczonych, a konkretnie w okolicy miasta Denver - stolicy stanu Kolorado.

Ruiny stadionu w Denver

Wiadomość ta nie jest tak naprawdę niczym nowym, bo już kilka miesięcy temu uważni fani rozpoznali w publikowanych przez firmę Sony zwiastunach budynki stojące w Denver. Dziś jednak w sieci pojawiło się mnóstwo recenzji gry i dodatkowych informacji na jej temat, które potwierdziły to, co miłośnicy Horizon: Zero Dawn podejrzewali od dawna. Z relacji dziennikarzy wynika, że obszar zajmowany przez plemię Nora (to samo, z którego pochodzi główna bohaterka gry) zlokalizowany jest na południe od miasta Colorado Springs, które to z kolei znajduje się nieopodal Denver. W grze można zwiedzić obie wymienione miejscówki, a jedna z misji toczy się w ruinach stadionu Mile High, gdzie swoich rywali podejmują w rzeczywistości futboliści z drużyny Denver Broncos.


Warto nadmienić, że w Horizon: Zero Dawn można zobaczyć również dokładne współrzędne geograficzne, które stanowią kolejne potwierdzenie powyższej teorii. Po wrzuceniu zaprezentowanych na obrazku liczb do serwisu Google Maps zostaniemy przeniesieni na szczyt Pikes Peak, znajdujący się zaledwie 160 kilometrów na południe od Denver. W tym miejscu plemię Nora przechodzi próby, które mają wyłonić najlepiej zapowiadających się wojowników.

Na koniec dodajmy też, że świat w Horizon: Zero Dawn obejmuje również rozległe obszary pustynne. Wszystko wskazuje na to, że tereny te mają odzwierciedlać to, co dziś możemy zobaczyć w stanie Arizona.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images