Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Szefowi policji z Australii nagle nie spodobały się mody do gry GTA IV, które powstały siedem lat temu

0
0
Jeśli myślicie, że w obwinianiu gier komputerowych o wszystkie zła tego świata specjalizują się wyłącznie polskie media, to jesteście w błędzie. Kuriozalny materiał dotyczący serii Grand Theft Auto opublikowała wczoraj australijska stacja telewizyjna 7 News, a koncentrował się on na zestawie modów do "czwórki". które powstały... siedem lat temu! Dziennikarze odkryli po tak długim czasie, że w GTA IV można zabijać i rozjeżdżać stróżów prawa, a czarę goryczy przelał fakt, że używane przez wirtualnych policjantów radiowozy wyglądają dokładnie tak samo jak te, które na co dzień jeżdżą po australijskich ulicach.


Choć materiał dotyczył paczki "Emergency Australia GTA 4 Mods", jego autorzy wpletli również fragmenty rozgrywki z moda "LSPD First Response" do gry GTA V, który pozwala wcielić się w rolę policjanta i wykonywać charakterystyczne dla tej profesji czynności. Głównym problemem okazały się jednak zmiany wprowadzone w "czwórce", umożliwiające zabijanie stróżów prawa z Nowej Południowej Walii - najbardziej zaludnionego stanu w Australii. Praktyki te potępił nawet tamtejszy szef policji, Troy Grant. W krótkim wystąpieniu oznajmił on, że prawdziwi funkcjonariusze nie strzelają do aresztowanych cywilów, a takie właśnie sceny z gry podziwiamy na ekranie. Warto wspomnieć, że dziennikarze byli świadomi, iż mają do czynienia z modyfikacjami (zawartością stworzoną nie przez deweloperów, ale przez fanów tytułu), ale i tak nie odrobili zadania domowego. Żaden z nich nie sprawdził, kiedy nakładka trafiła do sieci, a było to bardzo dawno temu. Materiał z kolei daje do zrozumienia, że mod jest nowy.


Finalna wersja zestawu "Emergency Australia GTA 4 Mods" zadebiutowała w 2013 roku. Oprócz aut policyjnych zawiera ona również inne pojazdy uprzywilejowane, np. ciężarówki straży pożarnej. Co ciekawe, autorzy nakładki umieścili w niej też wóz transmisyjny stacji telewizyjnej 7 News, która odpowiada za opisany wyżej materiał.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images