Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiedźmin doczeka się musicalu, premiera przedstawienia już we wrześniu

0
0
Wszyscy fani Wiedźmina z niecierpliwością oczekują ekranizacji przygód Geralta w reżyserii Tomasza Bagińskiego, ale wygląda na to, że nieco wcześniej ich uwagę przykuje musical, który aktualnie przygotowywany jest. przez Wojciecha Kościelniaka. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to spektakl zostanie wystawiony po raz pierwszy w połowie września bieżącego roku. Przedstawienie ma otworzyć przyszłoroczny sezon artystyczny w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, który jest drugim co wielkości teatrem w Polsce.


Scenariusz musicalu połączy zgrabnie w jedną całość wydarzenia opisane w pięciu opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego: Coś więcej,Kwestia ceny, Okruch lodu, Miecz przeznaczenia i Ostatnie życzenie. Aktualnie autorzy poszukują aktorów do ról Ciri i Geralta, przy czym drugi z wymienionych kandydatów musi nie tylko świetnie śpiewać, ale też cechować się dobrą sprawnością ruchową. Pierwszy casting zostanie przeprowadzony w poniedziałek 23 stycznia, a kolejny tydzień później. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie teatru.

Choć do opracowania musicalu pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz można zapoznać się z próbką tego, co szykują jego twórcy. Teatr Muzyczny w Gdyni udostępnił w internecie jeden z utworów przygotowanych przez Piotra Dziubka, a także tekst piosenki Jeża z Erlenwaldu, czyli Emhyra van Emreisa. Wspomniane materiały znajdują się w tym miejscu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images