Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gry z serii Wiedźmin na samym Steamie sprzedały się już w 10 milionach kopii

0
0
Pracownicy studia CD Projekt Red niechętnie wypowiadają się na temat wyników sprzedaży gier z serii Wiedźmin - ostatnie oficjalne informacje pochodzą z lipca 2016 roku i według nich sam Dziki Gon znalazł już blisko dziesięć milionów nabywców. Nieco więcej na temat popularności kolejnych przygód Geralta z Rivii mówią nam statystyki publikowane przez serwis SteamSpy, który bierze pod lupę najpopularniejszy system elektronicznej dystrybucji na PC. Jeśli wierzyć publikowanym tam danym, łączna sprzedaż wszystkich odsłon Wiedźmina na Steamie przekroczyła już 10 mln egzemplarzy, a największym wzięciem cieszy się - o dziwo! - "dwójka".


Wiedźmina 2, czyli Zabójców królów, posiada w tym momencie 4,480,000 użytkowników Steama. Na drugim miejscu uplasowała się debiutancka odsłona cyklu, którą do tej pory kupiło 3,240,000 osób. Zestawienie zamyka najlepiej oceniana przez krytyków "trójka" - liczba sprzedanych egzemplarzy Dzikiego Gonu wynosi 2,680,000. Nietrudno policzyć, że w sumie daje to ponad 10 mln kopii wszystkich gier z serii. Tę magiczną barierę produkty studia CD Projekt Red przekroczyły podczas ostatniej wyprzedaży.

Choć Wiedźmin 3 wypada w prezentowanym wyżej porównaniu najgorzej, to właśnie tej grze cała seria zawdzięcza olbrzymi wzrost popularności, zwłaszcza w krajach zachodnich, gdzie przygody Geralta z Rivii nie były tak dobrze znane jak u nas. Aż 28% wszystkich posiadaczy Dzikiego Gonu w wersji Steam mieszka w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu plasują się Rosjanie (10%), a na trzecim... Chińczycy (6%). Polacy w tym rankingu wypadają dość blado i zajmują dopiero dziewiętnastą pozycję (0.8%), ale taki wynik jest zrozumiały. Nasi rodacy zapewne chętniej kupowali Wiedźmina 3 w wersji pudełkowej, a ta oferuje jedynie powiązanie z systemem elektronicznej dystrybucji GOG.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images