Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Dziewięciu nietypowych kontrolerów użył rekordzista Guinnessa do pokonania gry Dark Souls

0
0
Benjamin "bearzly" Gwin jest prawdopodobnie najbardziej znanym fanem gry Dark Souls na świecie, a swoją popularność zawdzięcza podejmowanym próbom zaliczenia tej produkcji za pośrednictwem dziwacznych kontrolerów. Pochodzący z Kanady młodzieniec to zresztą aktualny rekordzista Guinnessa w tej dziedzinie. Wśród dziewięciu niekonwencjonalnych sposobów, za pomocą których nasz bohater zakończył sukcesem zmagania w tytule stworzonym w 2011 roku przez firmę From Software, znalazł się nawet mikrofon.


Dokonania Gwina robią naprawdę spore wrażenie. Oprócz wspomnianego mikrofonu, Kanadyjczyk pokonał pecetową wersję Dark Souls za pomocą instrumentów przygotowanych z myślą o serii Rock Band (gitary, perkusji i klawiszy), bongosów z gry Donkey Konga, maty do tańczenia, kierownicy i Wiimote'a (kontrolera konsoli Nintendo Wii). Bearzly dowiódł ponadto, że dzieło studia From Software można ukończyć na padzie od Xboksa 360, korzystając wyłącznie z jednego palca. Wyczyny młodzieńca nie mają sobie równych i choć z pewnością nie brakuje śmiałków marzących o odebraniu mu rekordu Guinnessa, jego rezultat nie jest na razie w żadnym stopniu zagrożony.

Warto nadmienić, że w przystosowaniu niekonwencjonalnych kontrolerów do gry w Dark Souls mocno pomogły Gwinowi umiejętności programistyczne. Jeśli zachodzi taka potrzeba, Kanadyjczyk sam pisze aplikacje, które pozwalają zachęcić do współpracy najbardziej egzotyczne urządzenia, np. współpracujące domyślnie z konsolą Nintendo GameCube bongosy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images