Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wśród najlepiej zarabiających graczy Counter-Strike'a jest dwóch Polaków

0
0
Choć na e-sportowej scenie Counter-Strike'a nie leżą takie pieniądze, jakimi może pochwalić się League of Legends Dota 2, to czołowi gracze na świecie zdołali zarobić sumy pozwalające wieść im całkiem dostatnie życie. Najlepiej zarabiającym człowiekiem w tej kategorii aktualnie jest Patrik "f0rest" Lindberg, który w 183. różnych turniejach zgromadził na koncie aż 506 tysięcy dolarów, czyli grubo ponad 2 miliony złotych według aktualnego kursu walut. Tuż za plecami Szweda z drużyny Ninjas in Pyjamas uplasowali się dwaj Polacy i nie jest wykluczone, że już wkrótce nasi rodacy pobiją swojego kolegę po fachu.


Drugą pozycję w tym specyficznym rankingu zajmuje Filip "neo" Kubski, który w 164. turniejach zgarnął dokładnie 490,569 dolarów (2,074,910 złotych), natomiast trzeci jest Wiktor Wojtas. Popularny w sieci TaZ wystąpił w 162. turniejach, ale według serwisu E-Sports Earnings jego łączne zarobki wynoszą 486,809 dolarów (2,059,007 złotych). Do prowadzącego Lindberga obu naszych rodaków dzieli już naprawdę niewiele, choć pobić wynik Szweda nie będzie łatwo. Cała "trójka" jest w podobnym wieku i trudno powiedzieć, jak długo jeszcze panowie pozostaną aktywni na scenie e-sportowej.

Filip "neo" Kubski

Warto przy okazji nadmienić, że wymienieni Polacy są bezkonkurencyjni w grze Counter-Strike: Global Offensive. Gdyby wziąć pod uwagę zarobki tylko w tym jednym tytule, Kubski byłby liderem (351,098$), a tuż za nim uplasowałby się TaZ (349,298$). Lindbergowi w CS:GO nie idzie aż tak dobrze - jego aktualne dokonania to 315,374 dolarów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images