Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Tylko 60 gier ma w serwisie Metacritic średnią ocenę poniżej 30% - wśród nich są cztery polskie produkcje

0
0
Przez siedemnaście lat swojego istnienia serwis Metacritic skatalogował blisko czternaście tysięcy gier video na wszystkie popularne w tym okresie urządzenia. W rzeczywistości tytułów jest znacznie mniej, bo podana wyżej liczba uwzględnia również produkcje multiplatformowe, które mają co najmniej kilka osobnych rekordów w bazie. Nie zmienia to oczywiście faktu, że Metacritic dla branży elektronicznej rozrywki jest witryną bardzo istotną. To tutaj udajemy się w pierwszej kolejności, żeby sprawdzić średnią ocenę debiutującego na rynku hitu, zdarza się również, że wydawcy uzależniają premie finansowe dla deweloperów w zależności od tego, czy ich dzieło osiągnie wyznaczoną przez nich notę. Tak było m.in. w przypadku twórców gryFallout: New Vegas z Obsidian Entertainment, którym zabrakło jednego punktu, by zdobyć bonus.

Rambo: The Video Game

Pobieżny przegląd pełnej listy gier w Metacritic prowadzi do zaskakującego wniosku - większość z nich to typowe przeciętniaki lub tytuły przynajmniej przyzwoite. Zaledwie sześćdziesiąt produkcji uzyskało ocenę niższą niż trzydzieści punktów procentowych, co może sugerować, że deweloperzy z zasady nie tworzą gniotów, które są potem równane z ziemią przez recenzentów. Niestety, nie jest to prawda. Metacritic akceptuje oceny przyznawane wyłącznie przez zaufane magazyny papierowe i serwisy internetowe, czyli z reguły największe media, a one z kolei niechętnie poświęcają miejsce na swoich łamach grom trzeciej kategorii. W bazie nie znajdziemy np. ogromnej liczby kiepskich tytułów ze Steama, które od dłuższego czasu stanowią na tej platformie poważny problem. Pismacy koncentrują się przede wszystkim na najbardziej nośnych tytułach, co jest zrozumiałe.

Basement Crawl

Co ciekawe, wśród najniżej ocenionych produktów znajdują się cztery tytuły zaprojektowane w Polsce: Basement Crawl (Bloober Team - średnia ocena 27%), Duke Nukem: Critical Mass (Frontline Studios - 29%), Rambo: The Video Game (Teyon - 28% w wersji na Xboksa 360 i 23% w wersji na PlayStation 3) oraz Raven's Cry (Reality Pump Studios - 27%). Najgorszy wynik na Metacritic "osiągnęła" gra Family Party: 30 Great Games Obstacle Arcade na WiiU, która ma zaledwie 11 punktów na 100 możliwych.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images