Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Dishonored 2 to kolejna gra, w której pojawia się kod "451" z System Shocka

0
0
Studio Arkane dochowało tradycji i po raz kolejny złożyło hołd wydanej w 1994 roku grze System Shock, umieszczając w Dishonored 2 kod "451". Kombinacja ta otwiera pierwszy napotkany sejf w najnowszej produkcji francuskiej firmy, a samą liczbę możemy zobaczyć w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się chroniona szyfrem kasa pancerna. Deweloperzy zapisali sekwencję na ramie pełniącego funkcji znajdżki obrazu i zobaczy ją każdy gracz, który zdecyduje się ukraść wspomniane malowidło.


Sejf otwierany kodem "451" zlokalizowany jest w otwierającej kampanię misji, podczas której Corvo Attano i Emily Kaldwin decydują się na ucieczkę z Dunwall za pomocą łodzi. Pomieszczenie znajduje się w dolnej części miasta, tuż obok miejsca, gdzie bohaterowie muszą uporać się z patrolującymi ulice strażnikami. W debiutanckiej odsłonie serii Dishonored mieliśmy do czynienia z identycznym rozwiązaniem - tam również Corvo otwierał kasę pancerną niedługo po wydostaniu się z więzienia.


Wykorzystanie kodu "451" jest typowe dla deweloperów, którzy wieki temu maczali palce w powstawaniu gier System Shock i System Shock 2. Harvey Smith - jedna z najważniejszych person w studiu Arkane - brał udział w pracach nad pierwszą odsłoną tego cyklu, nie dziwi więc, że dziś chętnie odwołuje się do kultowego klasyka. Sekwencja "451" pojawiła się w wielu produktach wydanych w ostatnich latach, m.in. BioShock (0451), BioShock II (1540), BioShock Infinite (0451), Deus Ex (0451), Deus Ex: Bunt ludzkości (0451) i Deus Ex: Rozłam ludzkości (0451). Czasem po słynną kombinację sięgają też twórcy gier znacząco odbiegających mechaniką rozgrywki od wspomnianych wyżej tytułów. Dobrym przykładem jest tutaj wydana niedawno Mafia III.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images