Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Pecetowcy chętnie sprawdzili remastera BioShocka, ale nie mieli ochoty go kończyć

0
0
Ponad półtora miliona pecetowców przetestowało do tej pory odświeżoną wersję gry BioShock, która wchodziła w skład kolekcji remasterów, wydanych we wrześniu bieżącego roku przez firmę 2K Games. Właściciele blaszaków chętnie sprawdzali, jak dzieło studia 2K Boston prezentuje się w akcji po kilku latach przerwy, ale zaledwie "garstka" z nich wykazała się na tyle dużą determinacją, by tytuł ten ukończyć. Z globalnych statystyk osiągnięć Steama wynika, że ostatniego bossa pokonało tylko 7.5% posiadaczy produktu, co dzięki danym uzyskanym w serwisie SteamSpy daje ok. 269 tysięcy osób.


O tym, że firma 2K Games szykuje się do odświeżenia wszystkich gier z serii BioShock, podejrzewaliśmy od dawna, ale pakiet zadebiutował dopiero 16 września 2016 roku. Użytkownicy konsol PlayStation 4 i Xbox One musieli zestaw kupić, z kolei pecetowcy otrzymali remastery dwóch pierwszych odsłon za darmo, jeśli w ich bibliotece znajdowała się oryginalna "jedynka" lub "dwójka". BioShock Infinite na PC nie doczekał się żadnego liftingu, bo producent uznał, że na blaszakach tytuł ten nadal prezentuje się wyśmienicie.

Sympatyczna oferta wydawcy sprawiła, że remasterowanego BioShocka otrzymało z automatu aż 3,5 miliona użytkowników Steama. Statystyki osiągnięć poinformowały nas z kolei, że 49.5% posiadaczy nowej wersji gry ukończyło pierwszy etap kampanii. Na PlayStation 4 procentowe wyniki prezentują się bardziej okazale, ale to jest akurat zrozumiałe, bo konsolowcy musieli podjąć świadomą decyzję o zakupie pakietu. Rozdział "Welcome to the Rapture" na PS4 zaliczyło 91.1% osób, z kolei do finału dotarło 33.2% z nich. Ten ostatni rezultat dobrze wpisuje się w ogólną tendencję fanów elektronicznej rozrywki do kończenia gier. Z podejmowanych przez nas wcześniej analiz osiągnięć i trofeów wynika, że kampanie single player kończy średnio 30% nabywców, niezależnie od tego, z jak dużym i rozbudowanym tytułem mamy do czynienia.


Poniżej znajdziecie bardziej szczegółowe dane dotyczące osiągnięć i trofeów zdobywanych w grze BioShock Remastered. Jeszcze raz podkreślamy, że spore różnice pomiędzy pierwszą wartością (PlayStation 4), a drugą (PC) wynikają z faktu, że na konsoli tytuł trzeba było kupić. Tradycyjnie już nie jesteśmy w stanie powiedzieć Wam, jak wygląda sytuacja na Xboksie One, ponieważ Microsoft nie oferuje globalnych statystyk achievementów.

 • Procent graczy, którzy ukończyli pierwszy rozdział kampanii - 91.1%/49.5%
 • Procent graczy, którzy skonfrontowali się z doktorem Steinmanem - 79%/32%
 • Procent graczy, którzy skonfrontowali się z Peachem Wilkinsem - 62.9%/18.1%
 • Procent graczy, którzy uratowali drzewa w Arkadii - 52.1%/12.9%
 • Procent graczy, którzy ukończyli dzieło Cohena - 45.5%/10.9%
 • Procent graczy, którzy skonfrontowali się z Ryanem - 41.7%/9.7%
 • Procent graczy, którzy ukończyli grę - 33.2%/7.5%
 • Procent graczy, którzy ukończyli grę na poziomie trudności Hard - 7.3%/1.5%
 • Procent graczy, którzy ukończyli grę na poziomie trudności Survivor - 4.2%/1%
 • Procent graczy, którzy zdecydowali o losie każdej Siostrzyczki - 25.1%/6%
 • Procent graczy, którzy upgrade'owali wszystkie bronie - 8.8%/2.2%
 • Procent graczy, którzy ukończyli wszystkie badania - 7.4%/1.8%
 • Procent graczy, którzy przesłuchali wszystkie nagrania - 4.3%/1.7%


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles