Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani odkryli polskie utwory w grze Sid Meier's Civilization VI

0
0
Gra Sid Meier's Civilization VI zadebiutowała w miniony piątek i jeszcze tego samego dnia niektórzy fani zaczęli sprawdzać, co kryje się w plikach wyprodukowanej przez studio Firaxis Games strategii. Dość szybko wyszło na jaw, że pełna wersja "szóstki" zawiera niewykorzystane utwory muzyczne, które zostały wyraźnie oznaczone przez deweloperów jako te, przyporządkowane polskiej nacji. Ścieżka dźwiękowa zawierająca rodzime kompozycje wylądowała natychmiast w sieci, a sympatycy Civki znad Wisły otrzymali nieoficjalne potwierdzenie, że nasz kraj wzbogaci listę dostępnych cywilizacji, prawdopodobnie za pośrednictwem dodatku DLC.


Polacy po raz pierwszy pojawili się w kultowej serii dopiero w jej piątej odsłonie, a stało się to za pośrednictwem rozszerzenia Nowy wspaniały świat. Twórcy "szóstki" nie powiedzieli dotąd wyraźnie, że nasz kraj ponownie znajdzie się wśród wyróżnionych frakcji, ale dali też do zrozumienia, że taki scenariusz jest brany pod uwagę. Obecność plików muzycznych dość jasno sugeruje, że odpowiednie kroki w tym kierunku zostały już zrobione i jest prawie pewne, że już niedługo Polska zaznaczy swą obecność w Civilization VI. Istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się to dopiero w pierwszym dużym dodatku, ale my obstawiamy, że wydarzy się to znacznie wcześniej.


Na koniec warto dodać, że niektóre motywy, które możecie usłyszeć powyżej, kojarzą się z popularną kolędą Pan Jezus już się zbliża. Zasadnicze różnice pomiędzy poszczególnymi kompozycjami to wynik specyficznego podejścia twórców Sid Meier's Civilization VI do kwestii ścieżki dźwiękowej. W "szóstce" muzyka zmienia się w zależności od epoki, od prymitywnej do bardziej rozbudowanej.

WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles