Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Polski akcent w grze Battlefield 1 - maczuga Bartek wykonana jest z najstarszego polskiego dębu

0
0
Twórcy gry Battlefield 1 uznali że drewno pochodzące z Bartka - jednego z najstarszych polskich dębów, który od sześćdziesięciu lat jest prawnie chronionym pomnikiem przyrody - doskonale nada się do zrobienia... maczugi. Nietypowe narzędzie nie jest dostępne na starcie, gdyż zalicza się do legendarnych broni specjalnych, dostępnych jednie po odblokowaniu wszystkich jej części, które można znaleźć w skrzyniach - pakietach bojowych. Deweloperzy przekonują nas, że wykonana z gałęzi drzewa pała jest zabójczo skuteczna, więc wypada im wierzyć na słowo. Nie zapomnieli również poinformować użytkowników swojego dzieła, że dąb Bartek rośnie sobie w najlepsze od ponad 600 lat, co akurat jest prawdą.


W przeszłości zdarzało się wielokrotnie, że polskie akcenty w zachodnich produkcjach odpowiedzialni byli rodzimi tłumacze, ale w tym konkretnym przypadku nie jest to prawda. W oryginalnej, anglojęzycznej wersji gry Battlefield 1 również występuje taka maczuga (Bartek Bludgeon), a to oznacza, że na pomysł musieli wpaść deweloperzy ze szwedzkiego studia DICE.

Dąb Bartek

Polski pomnik przyrody rośnie na terenie leśnictwa Bartków w województwie świętokrzyskim, tuż przy drodze wojewódzkiej z Zagnańska do Samsonowa. Rzeczywisty wiek drzewa (aktualnie wynosi on ok. 680 lat) ustalono dopiero w 1992 roku. Wcześniej przypuszczano, że może ono mieć nawet ponad tysiąc lat.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on SAP ERP


Latest Images