Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Samsungowi nie podoba się mod do GTA V, w którym wybucha telefon Galaxy Note 7

0
0
Koncern Samsung wszelkimi możliwymi sposobami pragnie zatrzeć złe wrażenie po przykrych incydentach związanych z telefonem Galaxy Note 7, mającego tendencję do generowania nadmiernego ciepła i skutkującej zapalaniem się tych urządzeń. Na celowniku koreańskiej firmy znalazła się nawet modyfikacja do gry Grand Theft Auto V, której autor przygotował ładunek wybuchowy w postaci wspomnianego smartfona. Niedawno Samsung zgłosił roszczenia w serwisie YouTube do niektórych filmików prezentujących mod w akcji i doprowadził do ich usunięcia.


Telefon Galaxy Note 7 trafił do sprzedaży 19 sierpnia 2016 roku i niedługo potem okazało się, że część dopiero co wyprodukowanych modeli nie spełnia standardów bezpieczeństwa - niektóre aparaty zapalały się bez przyczyny, a nawet eksplodowały. Początkowo Koreańczycy informowali, że wadę posiada niewielka liczba urządzeń i zobowiązali się do ich wymiany, ale spływające zewsząd raporty o kolejnych incydentach spowodowały, że Samsung ostatecznie wycofał produkt z rynku. Stało się to 11 października, czyli dokładnie dziewięć dni temu.

Internet zareagował na wpadkę koncernu w typowy dla siebie sposób, tworząc przede wszystkim całkiem zabawne memy. Oliwy do ognia postanowił dorzucić też fan gry GTA V ukrywający się pod pseudonimem HitmanNiko, który 1 października udostępnił mod do gry z granatem wyglądającym jak wspomniany telefon. Choć nakładkę nadal można bez problemu ściągnąć ze strony 5Mods, część filmów przedstawiających jego działanie wyparowała już z internetu. Serwis YouTube nie ukrywa w takich przypadkach nazwy podmiotu domagającego się usunięcia materiału video, więc szybko okazało się, że za akcję odpowiada właśnie Samsung. Koreańczycy mogą również postarać się o skasowanie samego moda, ale wydaje się to mało prawdopodobne.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Search Engine Optimization (SEO)