Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Call of Duty: Modern Warfare Remastered oferuje kompletną misję treningową

0
0
Wielu z Was zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w grze Call of Duty 4: Modern Warfare nie zobaczyliśmy treningu w pierwotnie planowanej postaci. Z nieznanych do dziś przyczyn studio Infinity Ward skasowało spory fragment ćwiczeń Soapa ze słynnego shootera, ograniczając się jedynie do testów umiejętności strzeleckich i krótkiej symulacji pola walki, gdzie pod czujnym okiem kapitana Price'a likwidowaliśmy sylwetki przeciwników umieszczone na drewnianych płytach. Fani serii dość szybko odkryli, że misja o nazwie "F.N.G." (skrót od słów "Fucking New Guy") jest w rzeczywistości bardziej rozbudowana, a pozostałości po usuniętych aktywnościach są nadal obecne w grze. Swego czasu powstał nawet niewielki mod do pecetowej wersji "czwórki", który odblokował ukrytą zawartość.


Studio Infinity Ward potrzebowało blisko dziewięciu lat, żeby oficjalnie przywrócić usunięte wcześniej fragmenty. Okazją do poprawy stała się gra Call of Duty: Modern Warfare Remastered, gdzie trening Soapa prezentuje się dokładnie tak, jak miał wyglądać w 2007 roku. Ćwiczenia z użyciem ładunków wybuchowych i pokonanie toru przeszkód wrzucono do celów opcjonalnych. Ich wykonanie nie jest niezbędne do ukończenia misji, ale warto je sprawdzić. Trzeba pamiętać jedynie o tym, by zrobić je, zanim dojdzie do pierwszego spotkania kapitana Price'a z naszym podopiecznym.


Na koniec warto nadmienić, że autorzy gry odrobinę zmodyfikowali samą misję. Samochód wysadzany za pomocą ładunku C4 nie znajduje się teraz przed hangarami, jak w wyciętych fragmentach, ale stoi nieopodal innych rozpadających się aut. Deweloperzy chcieli w ten sposób oczyścić teren przed kompleksem, gdzie w remasterze zdecydowanie więcej się dzieje: trenują komandosi, przejeżdżają ciężarówki i czołg. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Mesothelioma and Asbestos