Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kusza trafiła do gry Wiedźmin 3, bo Geralt musiał czymś walczyć pod wodą

0
0
Zapowiedź wyposażenia Geralta w kuszę w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon spotkała się z bardzo stanowczą reakcją fanów - niektórzy z nich byli wręcz oburzeni tym pomysłem. Miłośnicy znanej serii RPG nie wyobrażali sobie uczynienia z miotacza bełtów pełnoprawnego oręża, zwłaszcza, że taką możliwość wykluczył Andrzej Sapkowskim w literackim pierwowzorze. W książkach wędrowny zabójca potworów nigdy nie korzystał z broni dystansowej, a w całej wiedźmińskiej sadze istnieje zaledwie jedno zdanie, które sugeruje taką możliwość (w drugim rozdziale Krwi elfów można przeczytać, że Riv przyniósł z polowania "ustrzelonego koziołka"). Przedstawiciele studia CD Projekt Red nie zlekceważyli zarzutów społeczności i kilkukrotnie w wywiadach odnieśli się do tej kwestii. Ich zdaniem, kusza w Dzikim Gonie pojawiła się wyłącznie po to, żeby Geralt nie był bezbronny pod wodą.


Kiedy warszawscy deweloperzy podjęli decyzję o możliwości eksploracji wszelkiej maści akwenów, szybko stało się jasne, że musieli w nich pojawić się jacyś przeciwnicy. W "trójce" Geralt walczy w morskich głębinach przede wszystkim z utopcami, a po dotarciu na Wyspy Skellige, również z syrenami. Kusza jest jednym środkiem obrony wiedźmina podczas nurkowania i to nad wyraz skutecznym. Bełty pod wodą zadają bardzo duże obrażenia, o wiele większe niż na lądzie, gdzie Riv także może szyć do wrogów z większych odległości. Autorom gry zależało, żeby broń dystansowa nie wypaczała wyników starć, dlatego w tradycyjnych potyczkach lepszym rozwiązaniem pozostał któryś z mieczy.


Warto od razu nadmienić, że kusza w Wiedźminie 3 noszona jest przez Geralta na plecach, podobnie jak miecze. Deweloperzy brali pod uwagę pomysł umieszczenia miotacza bełtów na przedramieniu bohatera, tak jak ma to miejsce w grze Assassin's Creed: Unity, ale z niego ostatecznie zrezygnowali. Informują nas o tym wczesne grafiki koncepcyjne, które możecie zobaczyć powyżej.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images