Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W serwisie Google Maps rządy rozpoczął Link z serii gier The Legend of Zelda

0
0
Firmy Google i Nintendo przygotowały nietypową niespodziankę dla wszystkich fanów serii The Legend of Zelda. Sympatyczny żółty ludzik, którego przeciągaliśmy do tej pory podczas przeglądania map w usłudze Google Maps, ustąpił miejsca Linkowi, czyli głównemu bohaterowi wspomnianego wyżej cyklu. Akcja ma związek z premierą odświeżonej wersji gry The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, która właśnie dziś zadebiutowała w amerykańskich i europejskich sklepach. Link będzie sprawować funkcję gospodarza serwisu aż do 10 marca, bo właśnie wtedy japoński produkt trafi do rąk mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.


Link pełni w Google Maps dokładnie tę samą rolę, co słynny Pegman. Przeciągając ikonę bohatera nad ulicę oznaczoną niebieskim kolorem, nie tylko uzyskamy jej rzeczywisty widok, ale także możliwość poruszania się w dowolnym kierunku. Tryb ten nosi nazwę Street View i jest niezwykle pomocny, gdyż pozwala dokładnie obejrzeć interesującą nas lokację bez wychodzenia z domu. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie wszystko da się w ten sposób zobaczyć. Choć Polska objęta jest tym programem, na terenie naszego kraju wciąż znajduje się mnóstwo dróg, gdzie kamera firmy Google nigdy nie dotarła. Niewiele zobaczymy również za naszą zachodnią granicą, ale z zupełnie innego względu. Niemcy nie zgadzają się na publikowanie "widoków z ulicy" przez amerykański koncern ze względów bezpieczeństwa.


Z okazji premiery gry, firmy Nintendo i Google przygotowały również specjalną mapę, która próbuje powiązać znane z serii The Legend of Zelda z faktycznie istniejącymi obiektami, np. słynnymi zabytkami. Choć jest to tylko zwykła ciekawostka, z obowiązku wspomnieć o niej trzeba. Zainteresowani znajdą ją w tym miejscu.

Od redakcji: Za podrzucenie tematu serdecznie dziękujemy Kazimierzowi Turakiewiczowi.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images